Manager Resurse Umane

Perfect Tour

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutarea si selectia personalului si intreaga firma
Proiectarea strategiei de personal a firmei (de comun acord cu Directorul General si ceilalti directori ai firmei)
Motivarea angajatilor
Stabileste Regulamentul de Ordine Interioara, Organigrama, Fisa postului (de comun acord cu Directorul General si ceilalti directori ai firmei)
Stabileste conditiile contractului de munca (impreuna cu Directorul General si ceilalti directori ai firmei)
Creeaza si dezvolta o relatie buna cu DGMPS si alte organe de control
Stabileste criteriile de evaluare a performantelor angajatilor din intreaga firma.
Evalueaza periodic (lunar / trimestrial) activitatea reprezentantilor de vanzare si a celorlalti anagajati ai firmei (impreuna cu directorii firmei)
Rezolva probleme legate de plata angajatilor
Negociaza salariile (impreuna cu Directorul General si ceilalti directori ai firmei)
Stabileste necesitatile de instruire in firma si lucreaza cu furnizorii de servicii de training si consultanta
Stabileste criteriile de promovare in functie pentru pozitiile de conducere
Asista noii angajati in integrarea in echipa Alumil
Rezolva conflictele de munca
Urmareste fluctuatia fortei de munca
Estimeaza necesarul de personal in fiecare departament
Intocmeste deciziile de angajare, demitere, promovare (impreuna cu Directorul General si ceilalti directori ai firmei)

CERINTE

Facultate - de preferat Psihologie
Experienta minim 3 an - de preferat
Experienta in tehnici de evaluare este un atu suplimentar
Cunostinte PC: Word, Excel
Engleza fluent
Carnet de conducere (B) - de preferat
Aspect profesional - business

Profilul candidatului ideal:
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
Abilitati de a stabili relatii cu oameni
Abilitati de analiza si planificare. Inteligent
Personalitate deschisa - se relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute
Personalitate puternica, Valori stabile, Dornic sa invete lucruri noi
Orientat spre construirea unei cariere
Foarte muncitor, rezistent la stress
Are abilitatea de a-si atinge obiectivele. Bun manager de proiect
Om de echipa
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii. Persistent. Creativ, cu initiative
Dinamic, energic, Disponibil sa calatoreasca
Optimist, psihic excellent, stare de sanatate impecabila
Fara obligatii personale (studii de continuat, familie solicitanta sau cu probleme, o slujba secundara, actionar intr-o afacere, etc.)
Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.

Agentie de turism specializata in turism extern / intern, bilete de avion, organizare evenimente, asigurari; agent DerTour, Meier\'s, ADAC