MANAGER RESURSE UMANE

CreditAmanet

Job expirat

RESPONSABILITATI

Care vor fi responsabilitatile?

1. Alinierea viziunii departamentului de resurse umane la cea a companiei;
2. Identifica trasaturile definitorii ale culturii organizationale, propune si urmareste implementarea unor masuri de optimizare a culturii organizationale;
3. Elaboreaza si propune spre aprobare procedurile de resurse umane: proceduri de deschidere, de introducere, de elaborare a fiselor de post, de recrutare, procedurile de evaluare a performantei, proceduri de inchidere. 4.Urmareste respectarea procedurilor de resurse umane;
5. Propune, planifica si coordoneaza procesul de mentinere a structurii organizatiei, contribuind la asigurarea necesarului de personal prin coordonarea activitatii de recrutare si selectie, precum si a procesului de retentie a personalului competent;
6. Ofera consiliere managerilor in probleme privind selectia candidatilor, schimbari organizationale, dezvoltarea politicilor companiei;
7. Mentine relatia cu angajatii si acorda suport pentru indeplinirea sarcinilor acestora: realizeaza coordonarea procesului de evaluare a nevoilor de instruire, evalueaza programele de training si dezvoltare;
8. Monitorizeaza legalitatea tuturor activitatilor legate de dreptul muncii, mentinand legatura cu departamentul juridic: monitorizeaza evidentele si inregistrarile raporturilor de munca, monitorizeaza toate schimbarile intervenite in schema de personal si se asigura ca sunt completate toate formularele conform procedurilor aprobate;
9. Realizeaza in colaborare cu managerii procedura de evaluare a performantelor si monitorizeaza rezultatele;10.
Raspunde cu promptitudine si ofera servicii de resurse umane de calitate care sa raspunda nevoilor Companiei;
10. Respecta procedurile companiei

CERINTE

Ce cautam?

- Studii universitare finalizate;
- Orice formare/curs in domeniul resurselor umane reprezinta un avantaj;
- Experienta minim 5 ani in domeniul resurselor umane (functii de Recrutare, Admin, Payroll, Comp &Ben, Talent management);
- Abilitati manageriale si de conducere;
- Abilitati de comunicare;
- Experienta dovedita intr-o companie de talie medie/mare (motivare, responsabilizare, managementul personalului);
- Potential de dezvoltare personala;
- Abilitati de organizare si de rezolvare a problemelor;
- Initiativa si spirit intreprinzator, creativitate;
- Capacitate de a lua decizii;
- Capacitate de a deveni un “trusted advisor” pentru management;
- Disponibilitate pentru deplasari in tara.

BENEFICII OFERITE

Ce oferim?
O cariera pe termen lung, alaturi de o echipa dinamica si entuziasta;
Dezvoltare profesionala;
Pachet salarial atractiv;

In compania noastra oamenii reprezinta resursa cea mai importanta. Astfel, cautam permanent sa extindem echipa prin oameni de calitate.

Vino alaturi de noi si profita de un mediu de lucru dinamic, profesionist, standarde de inalta calitate, precum si o permanenta dezvoltare.

CreditAmanet isi desfasoara activitatea in domeniul financiar oferind servicii de creditare tip amanet precum si servicii de schimb valutar, fiind unul din liderii de piata din Romania.

Urmatoarele atribute reprezinta argumente solide prin care ne recomandam ca fiind un partener profesionist si de incredere atat pentru clientii nostrii cat si pentru intreaga noastra retea de colaboratori :
- Experienta de 9 ani in domeniu, investind permanent intr-o dezvoltare durabila;
- 23 de agentii functionale la nivel national, atat in Bucuresti cat si in principalele orase ale tarii, din care 15 in principalele centre comerciale;
- Desfasurarea activitatii se realizeaza prin aplicarea unor standarde de inalta calitate si securitate;
- Cea mai larga gama de produse acceptate in amanet, pe piata din Romania;
- Prezenta puternica in mediul online, atat prin propriul website (www.creditamanet.ro) cat si pe canalele de socializare.