Manager Proiect (Project Manager)

Conarg Construct

Job expirat

RESPONSABILITATI

Managerul de Proiect conduce, coordoneaza si controleaza toate activitatile proiectului de constructii, in vederea realizarii lucrarilor in conditii de eficienta tehnico-economica si de calitate, cu respectarea bugetului stabilit, a resurselor alocate si incadrarea in termenul de executie asumat prin contract.
Respunde de:
- preluarea si gestionarea documentelor si documentatiilor proiectului
- analizarea si planificarea tehnico-organizatorica detaliata a executiei proiectului
- analizarea detaliata a bugetului alocat realizarii proiectului si emiterea observatiilor tehnico-economice
- elaborarea graficului detaliat de realizare a proiectului
- analiza detaliata a necesarului de resurse, planificarea si solicitarea alocarii acestora in scopul realizarii proiectului
- lansarea in executie si urmarirea detaliata, pe etape si faze, a executiei proiectului
- gestionarea resurselor proiectului, urmarirea detaliata a costurilor de executie si incadrarii acestora in structura lucrarilor admise si bugetul alocat
- intocmirea lunara a documentelor pentru decontarea lucrarilor proiectului
- reprezentarea in proiect a companiei, in raport cu reprezentantii tuturor partilor implicate (client, beneficiari, consultant, proiectant, contractori, institutii de control, parteneri, colaboratori, etc)
- conducerea si coordonarea echipei de proiect, distribuirea sarcinilor si urmarirea realizarii acestora
- analizarea continua a indicatorilor de performanta ai proiectului, identificarea disfunctionalitatilor si neconformitatilor, aplicarea corectiilor necesare in vederea optimizarii proceselor
- solicitarea suportului tehnico-logistic al departamentelor specializate ale companiei, transmiterea feedback-ului adecvat
- conducerea si coordonarea intocmirii rapoartelor specifice stadiilor de realizare a proiectului, transmiterea informatiilor si respunsurilor la observatiile/ intrebarile legate de proiect

CERINTE

Studii superioare in constructii, inginer constructor
Atestate, certificari, autorizari suplimentare constituie un avantaj
Experienta minima
- 10 ani intr-un post de conducere in executie in domeniul constructiilor
- 5 intr-un post similar sau echivalent in domeniul constructiilor
Mobilitate ; Disponibilitate de relocare
Referinte/ recomandari verificabile constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

se vor negocia in urma interviului

Contractor si antreprenor general in constructii, membra a grupului de firme Conarg, una dintre cele mai importante companii in sectorul privat din domeniu