Manager Proiect Metrouri

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie internationala, aflata in topul firmelor din domeniul transporturilor, a demarat un proiect de amploare pe teritoriul romaniei, mai exact in Bucuresti. Astfel, compania se afla in cautarea unui Project Manager care sa se ocupe de asigurarea livrarii vehiculelor in siguranta si care se asigura de crearea conditiilor necesare functionarii propice a acestora.

Responsabilitati:

- este persoana de legatura intre compania care vinde vagoanele de metrou si clientul din Romania
- se ocupa de proiect in toate etapele sale, de la achizitie la vanzari si inginerie
- se asigura de rezolvarea proiectului in conditii de calitate, in limita de timp si buget stabilit
- postul presupune deplasari.

CERINTE

Cerinte:

- diploma de inginer, studii superioare de specialitate
- 5 ani de experienta ca Project Manager in Industria
Transporturilor - Segmentul De Metrouri/Trenuri
- reprezinta un avantaj experienta in proiecte internationale
- bune cunostinte tehnice si practice in ceea ce priveste nu neaparat partea de infrastructura, ci cu vagonul/vehicul in sine
- cunostinte bune de limba engleza (sa poata conversa cu usurinta si sa cunoasca termenii tehnici importanti)
- certificarea ca Manager de Proiect reprezinta un avantaj considerabil.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:

- pachet de beneficii atractiv
- posibilitatea de a calatori in strainatate
- oportunitatea de a lucra in cadrul unei companii bine organizate, cu o pozitie solida pe piata de profil si cu cele mai noi tehnologii din domeniul transporturilor.