MANAGER PROIECT FONDURI EUROPENE

Centrul de Resurse pentru Cetatenie Activa

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile postului:
• Planifica activitatile proiectului in vederea realizarii lor conform termenelor prevazute in cererea de finantare si incadrarii in bugetele prevazute;
• Realizeaza planificarea lunara a activitatilor echipei de proiect in concordanta cu obiectivele proiectului si urmareste indeplinirea acestora;
• Urmareste realizarea indicatorilor si a grupului tinta conform prevederilor cererii de finantare;
• Intocmeste rapoartele tehnico-financiare ale proiectului, rapoartele de monitorizare si planurile de actiune;
• Verifica rapoartele de activitate si livrabilele realizate in cadrul proiectului;
• Coordoneaza principalele activitati realizate in cadrul proiectului, precum si echipele de experti implicate in derularea lor;
• Pregateste documentele tehnice in vederea depunerii cererilor de rambursare si a cererilor de plata;
• Reprezinta organizatia in relatia cu Autoritatea de Management in vederea implementarii in bune conditii a proiectului;
• Este in permanenta la curent cu instructiunile cu privire la implementarea proiectelor finantate prin POSDRU.

CERINTE

• Persoana proactiva, responsabila si ambitioasa;
• Abilitati excelente de comunicare;
• Usurinta in exprimare scrisa, orala;
• Spirit de observatie dezvoltat;
• Organizare;
• Abilitati de analiza si sintetiza;
• Cunostinte avansate de PC si MS Office;
• Atitudine pozitiva, constructiva, orientata spre rezultate;
• Abilitati de prioritizare a activitatilor si de gestionare a timpului;
• Atentie la detalii;
• Experienta in munca de minim 5 ani si minim 2 ani in implementarea proiectelor finantate prin POSDRU.

BENEFICII OFERITE

Laptop si telefon de serviciu

Centrul de Resurse pentru Cetatenie Activa (CRCA) este o asociatie nonprofit, a carei misiune este de a promova cetatenia activa prin sprijinirea implicarii, civismului si responsabilitatii. Credem ca fiecare individ are un rol important in progresul societatii din care face parte. De aceea, promovarea cetateniei active prin crearea instrumentelor necesare pentru stimularea implicarii active a fiecaruia dintre noi in spatiul public reprezinta cea mai importanta directie de actiune a noastra.