Manager proiect-Asociatia Gedeon

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilităţi:
- Asigură coordonarea activităţii de implementare şi monitorizare a proiectului, prin organizarea şi controlarea activităţii derulate precum şi a relaţiei cu partenerii proiectului;
- Este împuternicit să semneze documentele/ notificările emise către AMPOSDRU, precum şi a actelor adiţionale;
- Răspunde de realizarea rapoartelor tehnice de implementare şi a rapoartelor privind progresul înregistrat în implementarea proiectului;
- Este membru în comisiile de licitaţie pentru achiziţionarea materialelor/ serviciilor conform planului de achiziţii;
- Este membru în comisiile de selecţie şi recrutare personal;
- Trebuie să cunoască şi să respecte prevederile legislaţiei naţionale şi europene pentru implementarea activităţilor proiectelor finanţate din FSE prin POSDRU 2007-2013;
- Notifică AMPOSDRU cu privire la modificările care intervin, pe durata implementării proiectului, faţă de condiţiile prevăzute în contractul de finanţare;
- Aprobă fişele de pontaj şi statele de plată pentru echipa de proiect;
- Realizează rapoartele de activitate conform metodologiei de lucru;
- Verifică rapoartele de activitate individuale ale membrilor echipei de implementare a proiectului etc.

CERINTE

Cerinţe:

- Studii superioare finalizate;
- Experienţă relevantă de minim 3 ani (fonduri structurale);
- Experienţă de minim 2 ani în implementarea de proiecte finanţate prin POSDRU, cu partener transnaţional, ca manager proiect sau coordonator echipă de implementare;
- Abilităţi de comunicare interpersonală;
- Capacitate de lucru individual şi în echipă;
- Adaptabilitate, flexibilitate;
- Disponibilitatea de a lucra cu persoane defavorizate;
- Experienţă în lucrul cu PC – Sistemul de operare Windows, aplicaţii Office;
- Limba engleză.

BENEFICII OFERITE

Beneficii oferite:
- Salariu motivant
- Telefon de serviciu