Manager marketing & PR

NoRo Consulting Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

¿¿¿ Analiza mediului de marketing al companiei: analiza componentelor de micro si macromediu; realizarea de analize SWOT pentru concurentii companiei;
¿¿¿ Contribuie prin actiuni de marketing la atingerea obiectivelor strategice, tactice si operationale ale companiei;
¿¿¿ Realizarea de strategii de segmentare, tintire si pozitionare pentru oferta companiei;
¿¿¿ Realizarea de studii periodice ale pietei fiecarui produs comercializat, a concurentilor, furnizorilor si distribuitorilor;
¿¿¿ Realizarea de programe de marketing in vederea indeplinirii obiectivelor financiare si nefinanciare ale organizatiei;
¿¿¿ Realizare actiuni pentru generare de lead-uri la solutiile / produsele promovate de companie;
¿¿¿ Promovarea imaginii organizatiei prin actiuni in mass-media si contacte directe cu publicul tinta;
¿¿¿ Proiectarea de materiale ce tin de comunicatia de marketing: brosuri, CD-uri, afise etc;
¿¿¿ Gestionarea manifestarilor promotionale, a relatiilor cu mass-media, organizarea conferintelor si seminariilor;
¿¿¿ Proiectarea materialelor specifice activitatii de PR: publicarea de stiri pe site-ul companiei, realizarea si publicarea de comunicate de presa si declaratii de presa;
¿¿¿ Initierea si gestionarea de relatii cu publicurile tinta de interes pentru companie;
¿¿¿ Determinarea impactului actiunilor de marketing intreprinse

CERINTE

Cerinte:

¿¿¿ Studii superioare de profil economic (preferabil profilul de marketing)
¿¿¿ Experienta in activitati de marketing in domeniul IT de minim 1 an
¿¿¿ Cunostinte bune de operare pe calculator
¿¿¿ Cunostinte bune de limba engleza
¿¿¿ Usurinta in exprimarea ideilor, deprinderea de a vorbi in public
¿¿¿ Inovativ, eficient, cu initiativa, carismatic, elocvent.
¿¿¿ Abilitati manageriale

BENEFICII OFERITE

Oferta:

¿¿¿ pachet salarial atractiv
¿¿¿ cursuri de perfectionare

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare si selectie personal.