Manager Magazin

MIC.RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

SCOPUL POSTULUI

Coordoneaza activitatea si personalul magazinului in vederea cresterii profitabilitatii si a loializarii clientilor.

• Coordoneaza echipa aflata in subordine in scopul derularii eficiente a operatiunilor magazinului;
• Coordoneaza procesul de aprovizionare cu marfa pentru a pune la dispozitia clientilor stocuri de produse corespunzatoare, atat din punct de vedere calitativ, cat si cantitativ;
• Implementeaza strategia de marketing la nivelul magazinului (standardele de mercantizare, programele/ tehnicile de promovare, etc.) si politica de preturi in scopul cresterii volumului vanzarilor in magazin;
• Supervizeaza mentenanta echipamentelor si a magazinului per ansamblu in scopul prevenirii disfunctionalitatilor sau a remedierii lor prompte;
• Supervizeaza inregistrarea, verificarea si reconcilierea tranzactiilor derulate in contabilitatea magazinului in scopul mentinerii complete si corecte a evidentei lor, in conformitate cu legislatia in vigoare.

CERINTE

• Absolvent studii superioare/medii;
• Atitudine orientata catre client;
• Abilitati de negociere;
• Minimum 2-3 ani de experienta in coordonarea unui punct de lucru;
• Abilitati de organizare si comunicare;
• Cunostinte de operare PC: MS Word, Excel minim nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial competitiv;
• Program de training.

MIC.RO este o companie romaneasca de retail care ofera clientilor sai un nou concept de magazin de proximitate: o selectie bogata de produse pentru familie si gospodarie, servicii adaugate si un aspect modern si prietenos.