Manager Fire & Civil Protection

LOGOS SFERA GRUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati principale:

• Planificarea, organizarea, monitorizarea si controlul activitatii de prevenire si stingere a incendiilor si de reactie in cazul unei situatii de urgenta.

• Acordarea expertizei tehnice de specialitate in domeniu;

• Instruirea angajatilor in domeniul PSI si situatii de urgenta;

• Evaluarea riscului la incendiu si in cazul unor situatii de urgenta in locatiile clientului.

• Coordonarea exercitiilor de evacuare din sediile clientului

• Suport in cazul situatiilor reale de criza si situatii de urgenta care afecteaza personalul si bunurile clientului;

• Verificarea sistemelor de securitate la incendiu din locatiile clientului;

• Mentinerea unei colaborari stranse si oferirea de asistenta catre managerul de Securitate fizica, de Continuitate a Afacerii si Siguranta si Sanatate si Munca.

CERINTE

• Studii superioare, preferabil in domeniul constructiilor;

• Experienta anterioara de minim 5 ani in domeniul managementului securitatii la incendiu si situatii de urgenta;

• Cunostinte tehnice in domeniul proiectarii cladirilor, din punct de vedere al securitatii la incendiu si al protectiei seismice;

• Cunoasterea legislatiei si a standardelor in domeniu;

• Atestate, diplome si acreditari (interne sau internationale) in urma absolvirii de cursuri de specialitate in domeniu;

• Reprezinta un plus certificarile de tip:

o Proiectant sisteme de securitate

o Cadrul tehnic PSI-COR 541902

o Manager Securitate COR 123906

o Cursuri SMURD

o Auditor intern/extern

• Abilitati de comunicare verbala si scrisa, prezentare, negociere si relationare

• Cunostinte avansate de limba engleza, scris si vorbit

• Familiarizat cu utilizarea programelor pe PC (Microsoft Office)

• Carnet de conducere cat B

Candidatii pentru această poziție trebuie să fie autorizati să lucreze în Uniunea Europeana.

BENEFICII OFERITE

Se ofera salariu atractiv, bonusuri de performanta, laptop, telefon si masina de serviciu.