MANAGER de PROIECT, retele electrice si date-voce, curenti slabi

CORIL IMPORT-EXPORT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

ATRIBUŢII PRINCIPALE:

-Întocmește soluțiile tehnice și dupa caz si preoferta comerciala;
-Urmareste implementarea, derularea contractelor si respectarea termenelor contractuale;
-Menține și dezvoltă legătura cu clienții si furnizorii existenți;
-Contactează noi furnizori de solutii si echipamente pentru optimizarea proiectelor;
-Identifica si configureaza retelele electrice de joasa tensiune, curenti slabi si date-voce, sisteme de cablare structurata, echipamente active de retea, UPS, alte solutii complementare etc;
-Coordoneaza si monitorizează implementarea proiectului;
-Propune si coordoneaza activităţi şi metode de lucru, SSM, etc;
-Gestioneaza resursele necesare pentru finalizarea proiectelor aferente fiecarui proiect;
-Intocmeste documentatia finala la terminarea proiectelor;
-Participa la intalnirile periodice cu beneficiarii si coordoneaza resursele implicate in proiecte;

CERINTE

-Experiență minim doi ani în domeniu de preferinta pe o pozitie similara;
-Permis de conducere categoria B;
-Operare PC (MS Office);
-Cunoasterea limbii Engleze (nivel mediu);
-Aptitudini/cunostinte de project management, preofertare solutii tehnice;
-Cunostinte tehnice de nivel mediu; (exemplu: retele electrice, voce-date, curenți slabi, fibră optică, automatizari, echipamente active, solutii complementare);
-Abilități de comunicare si negociere, fire intreprinzatoare;
-Punctualitate, seriozitate;
-Capacitate de decizie și asumarea responsabilității;
-Disponibilitate pentru activitati ocazionale de teren;

NIVEL DE STUDII:

-Studii medii cu diploma de absolvire;
-Calificari, certificari;
-Studii superioare (prezinta un avantaj);

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial de nivel specialist, motivant, atractiv peste media angajatorilor, negociabil (vezi “prezinta un avantaj”);
-Bonuri de masa:
-Bonus de performanta;
-Laptop, telefon și mașină de serviciu;
-Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca;
-Dotari si instrumente de lucru performante;
-Oportunitate de a lucra într-un mediu orientat spre excelenţă;
-Acees la cursuri, certificari si specializari pentru dezvoltare prfesionala;
-Traininguri de specializare;
-Susţinere în construirea unei cariere de succes;

PREZINTA UN AVANTAJ PENTRU PACHETUL SALARIAL (punctual):
-Studii superioare;
-Experienta pe un post similar mai veche de 2 ani;
-Certificari in domeniu /atestate / recomandari sau autorizari;
-Certificari si experienta pe echipamente de verificare PRAM si LAN;
-Certificare ANRE sau in proiectare instalatii electrice, automatizari;
-Cunostinte avansate de lucru in programe software de grafica si desen;
-Experienta si certificari pe echipamente complementare, proiectare, auditare;
-Experienta in ofertare si/sau vanzari;
-Deținerea de certificari/atestate, autorizari sau recomandari in domeniu;

DESCRIEREA FIRMEI

INTEGRATOR DE SiSTEME

Echipamente și sisteme profesionale de date-voce, rețele electrice, soluții pentru Data Center, rețele de date industriale, VoIP, PoE, GPON,
echipamente high density, soluții de fibră optică și preconectorizate, cablare structurată Cat.5e, Cat.6A, Cat.7A, Cat.8A, soluții 5G
echipamente active, acces point, rack-uri și cabinete pentru server și LAN, platforme profesionale antiseismice, iluminat inteligent, BMS,
UPS-surse de alimentare neîntreruptibile, solutii complete de generare energie electrică, (generatoare de curent, tablouri de distribuție, load bank, baterii profesionale), echipamente de răcire, mentenanță și intervenții la nivel național.

Furnizor de sisteme și echipamente pentru:
spații de birouri;
data center, call center;
bănci și sucursale;
hale industrial;
rafinării, benzinării, platforme de foraj marin;
hoteluri, magazine, mall-uri;
spitale;
aeroporturi.

Proiectare, instalare, service și mentenanță pentru:
- instalaţii electrice până la 0,4kV, tablouri electrice de distribuție;
- fibră optică, cabluri, echipamente, conectică, testare;
- echipamente active de rețea, reţele wireless, acces point, avertizare la incendiu, efracţie, supraveghere video, control acces, bariere;
- cablare structurată Cat.5e, Cat.6/6A, Cat.7A, Cat.8; PoE;
- soluții pentru centre de date, VoIP, PoE, GPON;
- rack-uri și cabinete pentru echipamente de rețea și stocare;
- generatoare electrice si surse neintreruptinile de curent UPS, iluminat inteligent, BMS;
- soluții de climatizare de precizie pentru centre de date;
- platforme antiseismice profesionale mobile, fără vibrații la cutremure, certificate standard internațional Bellcore;
- mentenanță și intervenții la cladiri de birouri, spații comerciale și industriale, rafinarii zone de extracție.