Manager de Proiect - Proiecte Imobiliare

Telekom Romania Communications S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Alcatuieste planul general al proiectului de constructie pentru a asigura identificarea, urmarirea, controlul si finalizarea activitatilor la timp si incadrarea in buget;
 Creeaza planuri de executie a proiectelor, verifica evaluari de costuri, studii de fezabilitate si solutii si le revizuieste adecvat pentru a raspunde nevoilor de schimbare si cerintelor precum si pentru a obtine o masura corecta a evolutiei proiectului si a asigura un nivel acceptabil de calitate a solutiei;
 Identifica si gestioneaza toate riscurile asociate proiectului cu scopul minimizarii acestora pentru a diminua impactul potential negativ asupra proiectului si a evita expunerea companiei;
 Identifica nevoile in privinta resurselor necesare realizarii proiectelor, desemneaza responsabilitati individuale si coordoneaza zilnic aspectele operationale ale scopului proiectului;
 Pregateste si verifica documentele necesare pentru obtinerea aprobarilor in privinta selectarii companiilor ofertante pentru arhitectura, executie, consultanta, asistenta tehnica si obtine semnaturile necesare in functie de competentele stabilite;
 Asigura informatiile necesare pentru proiectarea solicitarii clientului prin coordonarea functiunilor de securitate, IT, etc;
 Elaboreaza/ participa la elaborarea documentelor de aprobare/ utilizare a bugetului de proiect, fiind in permanenta informat aspura costurilor si asupra noilor tehnologii si asupra potentialului lor de aplicare in cadrul angajamentelor fata de client si propune solutii eficiente din punct de vedere al costurilor;
 Elaboreaza documente pentru achizitia lucrarilor/ echipamentelor/ serviciilor – PR, specificatii tehnice, devize lucrari, teme de proiectare si asigura consiliere in procesul de selectie al furnizorilor prin analiza tehnica a ofertelor;
 Coordoneaza programarea si executia proiectului desemnat: accelereaza şi supervizeaza furnizorii echipamentelor principale, supravegheaza transportul de echipamente si materiale de constructii, coordoneaza cu echipa de proiect si cu entitatile specifice din cadrul companiei supravegherea tehnica si controlul proiectelor, supervizeaza din punct de vedere tehnic si economic nivelul de aprobare al proiectelor, asigurandu-se ca acestea sunt conforme cu specificatiile tehnice; verifica acceptarea provizorie a proiectului cu scopul de a autoriza plata catre terte parti, administreaza aprovizionarea si contractele de constructii cu furnizorii;
 Cunoaste, observa si aplica cerintele legale si pe cele ale normelor interne aferente obiectului de activitate in conformitate cu functia ocupata, si de asemenea a celor ce corespund altor sarcini primite. Se asigura ca documentatia proiectului este completa, in conformitate cu legislatia in vigoare si semnata corespunzator;
 Coordoneaza procesul de obtinere al permiselor/aprobarilor in legatura cu taxele si acceptul de lucru din partea Grupului Telekom.
 Organizeaza preluarea la sfarsitul lucrarii si receptia finala pentru fiecare obiectiv, completeaza Cartea Tehnica a Cladirii si intocmeste receptia lucrarilor de investitii prin semnarea proceselor verbale de receptie;coordoneaza predarea proiectului finit catre functiunea de intretinere a cladirii - Servicii Generale Romania si catre client;
 Raspunde de intocmirea corecta a tuturor documentelor financiare (document de acceptanta a lucrarii, factura, inchidere proiect), cu impact in inregistrarile contabile;
 Asigura comunicarea eficienta catre management cu privire la scopul proiectului (intalniri periodice cu participantii necesari, elaboreaza minuta intalnirilor, comunica eficient cu echipa de proiect), semnaleaza situatii critice in derularea proiectului si propune solutii de rezolvare;

CERINTE

SCOP: Coordonarea eficienta si implicarea in proiectele de constructii civile de la nivelul Diviziei Management Spatii si Servicii Generale Romania, avand intreaga responsabilitate functionala asupra derularii eficiente a proiectelor ce ii sunt desemnate prin exercitarea atributiilor de organizare, planificare, coordonare, indrumare, evaluare si control, pana la receptia lucrarilor si predarea catre beneficiar intreaga responsabilitate functionala a livrarii proiectelor sub toate aspectele tehnice, financiare si legale in acord cu politicile in vigoare si cu solicitarile clientilor.

Telekom Romania este un brand de telecomunicaţii nou și dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, simplificate și personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu peste 10 de milioane de contracte de servicii.

Prin cei doi operatori, Telekom Romania Mobile Communications şi Telekom Romania Communications, Telekom Romania oferă servicii integrate de telecomunicații, astfel încât clienţii să beneficieze de o experiență completă şi plină de satisfacţii: servicii de voce și date mobile 3G și 4G mobile, telefonie fixă tradițională, internet de mare viteză și televiziune pe mai multe tehnologii, inclusiv IPTV precum și conținut de înaltă calitate și exclusivități. Pentru clienţii business, noul brand este promisiunea unor soluții IT & C la cheie, care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

Telekom Romania este un brand din familia Deutsche Telekom, prezent în 51 de țări de pe cinci continente, cu peste 143 de milioane de clienţi de telefonie mobilă, 31 de milioane de clienţi de servicii fixe şi peste 17 milioane de linii de broadband din întreaga lume. Brandul este prezent pe piaţa românească din 2014, după rebranding-ul comun al COSMOTE România și Romtelecom.