Manager de proiect (proiecte electrice industriale)

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia este in Bucuresti, este subordonata Directorului de directie si are persoane in subordine in functie de avengura proiectului

Responsabilitati:

- realizarea proiectelor in conditiile economice, tehnice, administrative, de calitate si de termen, prevazute in contractul de executie cu clientul

- implicarea activa in etapa de ofertare a proiectului in scopul cunoasterii acestuia, a tehnologiilor care se vor aplica, graficului de executie, conditiilor economico-financiare, conditiilor contractuale

- planifica, organizeaza, conduce, coordoneaza, controleaza si evalueaza activitatile desfasurate in scopul realizarii proiectului

- planifica necesarul de materiale, resurse umane, servicii, etc necesare desfasurarii proiectului, intocmeste grafice de lucrari si urmareste realizarea acestora

- urmareste incadrarea in bugetul prognozat

- asigura interfata cu serviciile conexe: Achizitii si Logistica, Resurse Umane, etc

- colaboreaza cu sefii de santier, subcontractorii, etc, pentru realizarea proiectului la termen si in parametri calitativi specificati

- estimeaza, cuantifica si inregistreaza eventualele devieri de la proiect (specificatii tehnice si economice), identifica cat mai devreme cauzele si ia masuri pentru rezolvarea lor

- semnaleaza din timp managerului executiv al firmei problemele care nu pot fi rezolvate la nivelul sau

- organizeaza receptia lucrarii in conditiile specificate in contract

- asigura decontarea lucrarilor si incasarea banilor

- raspunde de relatia cu clientul, pe perioada proiectului si in perioada post garantie, pana la recuperarea garantiei de buna executie

- mentine intr-o maniera proactiva legatura cu clientul si intocmeste raportari pentru acesta si pentru managementul companiei

CERINTE

- Studii superioare de preferat UPB, Facultatea de Electrotehnica sau Automatica absolvite

- minim 3 ani experienta pe o pozitie de manager de proiect(coordonare lucrari, puneri in functiune); experienta trebuie sa fie relevanta pe zona lucrarilor industriale, partea de instalatii electrice

- Limbi straine: engleza nivel avansat, franceza nivel mediu constituie avantaj

- Cunostinte PC: pachetul office, Outlook, MS Project, Acad 2D

- Bune abilitati de analiza si sinteza

- Excelente abilitati de comunicare si negociere

- capacitate de a intocmi planuri si programe, de a organiza, coordona si controla o activitate ce se desfasoara sub presiune

- atentie la detalii si viteza de reactie foarte buna, perspicacitate, constiinciozitate

- spirit de initiativa, proactivitate

- stapanirea adecvata a procesului decizional

- capacitate excelenta de adaptare la conditiile de munca, maturitate, fermitate, onestitate, inteligenta si fler

BENEFICII OFERITE

Oferta: mediu de lucru profesionist , salariu motivant, bonusuri pe proiecte, posibilitatea de a lucra in proiecte internationale

Numai candidatii selectati vor fi contactati

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale