MANAGER DE PROIECT / MANAGER ECHIPA DE PROIECTARE

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea proiectelor in conditiile economice, tehnice, administrative, de calitate si de termen prevazute in contractul de executie cu clientul
- Planifica executia lucrarilor de proiectare si necesarul de resurse umane, servicii, materiale, etc necesare desfasurarii proiectului
- Intocmeste graficele de lucrari si urmareste realizarea acestora
- Asigura interfata cu clientii
- Se implica activ in etapa de ofertare a proiectului, in scopul cunosterii proiectului, a tehnologiilor care se vor aplica, graficului de executie, conditiilor economico-financiare, conditiilor de contractare
- Planifica, organizeaza, conduce, coordoneaza, controleaza si evalueaza echipa de proiectanti si activitatile desfasurate in scopul realizarii proiectului
- Urmareste incadrarea in bugetul prognozat si hotaraste care sunt instrumentele necesare incadrarii in acesta
- Asigura interfata cu serviciile conexe (Serviciul de Achizitii si Logistica, Resurse Umane, etc)
- Semnaleaza din timp managementului executiv al firmei problemele care nu pot fi rezolvate la nivelul sau
- Organizeaza receptia lucrarii de proiectare in conditiile specificate in contract
- Asigura decontarea cheltuielilor/lucrarilor si incasarea banilor
- Intocmeste raportari pentru client si pentru managementul companiei

CERINTE

- Minim 3 ani experienta management departament proiectare instalatii electrice
- Minim 5 ani experienta proiectare CAD instalatii electrice industriale
- Studii tehnice absolvite de preferat UPB: Energetica, Electrotehnica, Automatica sau Constructii (Instalatii)
- Limbi straine: franceza avansat (cerinta eliminatorie), engleza mediu
- MS Office (Word, Excel), Autocad 2D, CANECO MEP si BT sau soft similar pentru proiectare instalatii electrice
- Disponibilitate la deplasari
- Spirit organizatoric, seriozitate, capacitate de conducere, bune capacitati de comunicare si relationare
- Capacitate de lucru individual dar si in echipa

BENEFICII OFERITE

- Salariul atractiv
- Mediul de lucru profesionist, expunere internationala

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale