Manager de proiect / ICT Solution Designer - Hardware

ROMTELECOM

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Participa activ in activitatea de promovare de solutii ICT si de identificare, impreuna cu reprezentantii de vanzari, a oportunitatilor de proiecte ICT.
• Pentru fiecare proiect in parte identifica elementele tehnice (hardware, software, servicii, etc…) specificate in cerintele clientului.
• Realizeaza high-level design si low-level design pentru solutii tehnice: arhitectura, componente tehnice, optimizare si integrare, evaluare si/sau validare efort servicii, realizare configuratii tehnice de detaliu.
• Co-opereaza si comunica in permanenta cu reprezentantii comerciali in vederea asigurarii competitivitatii solutiilor proiectate, precum si pentru comunicarea eficienta a avantajelor solutiilor catre beneficiar.
• Co-opereaza si comunica in permanenta cu specialisti tehnici cheie in vederea verificarii validitatii tehnice a solutiilor.
• Evalueaza tehnic solutii de portfoliu, identifica solutii nisa, realizeaza planuri si procese standard de service delivery si service assurance pentru solutiile proiectate.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

CERINTE

• Studii superioare tehnice, minim 6 ani experienta profesionala relevanta.
• Cunostinte IT aprofundate, in special in tehnologii enterprise (ex: platforme critice, baze de date, comunicatii sau securitate).
• Atitudine orientata client, abilitati de comunicare 360.
• Cunostinte avansate limba engleza.
• Capacitate de a lucra in echipe eterogene, atitudine orientata catre livrarea de rezultate in conditii solicitante, dorinta si usurinta de a invata, creativitate.
• Experienta aprofundata in design si/sau executie de proiecte de virtualizare reprezinta un plus.
• Experienta nemijlocita in activitati de sales sau pre-sales reprezinta un plus.

Romtelecom este o companie in miscare pe piata comunicatiilor din Romania. In ultimii ani Romtelecom a evoluat inteligent, cu multe eforturi, de la un fost monopol de stat la o companie privata, conectata la tehnologia sofisticata a acestui mileniu.
Compania ofera astazi servicii de incredere, inovatoare si usor de folosit, de la traditionala telefonie fixa, la Internet de cea mai buna calitate, dar si cel mai sigur spatiu de gazduire de date din Romania, servicii combinate de date si voce si un program permanent controlat si imbunatatit de Customer Care.
Si transformarea continua ...