Manager de proiect

Asociaţia de Ajutor Caritabil AMURT- România

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonare organizare si implementare proiect

* Evalueaza si monitorizeaza calitatea rezultatelor serviciilor si identifica aspecte ce necesita imbunatatiri
* Participa la organizarea diferitelor evenimente: sedinte, seminarii, conferinte, ateliere de lucru
* Faciliteaza monitorizarea externa, atat la implementare, cat si dupa implementare, informand finantatorul asupra rezultatelor proiectului, stabileste programul de monitorizare al vizitelor intreprense de finantator

CERINTE

* Cunoasterea si intelegerea cercetarii, legislatiei si o buna practica in oferirea de servicii sociale
* Abilitati de negociere
* Bune abilitati de planificare si organizare
* Abilitati de coordonare a echipei si a proiectului, de mentinere a legaturii cu alte agentii si cu beneficiarii proiectului

Incepand cu anul 2009 AMURT România dezvolta o nouă abordare a problemei de integrare a tinerilor cu risc de excludere socială în societate, în activitatea sa cu tineri fara adapost si a celor care părăsesc sistemul de îngrijire (orfelinat). Pentru a le permite o ieșire permanentă din sistemul de servicii sociale, oferim suport și îndurmare în gasirea unei cariere durabile și îi încurajăm să-si realizeze potențialul lor maxim .