Major Account Manager

WKH-Dezvoltare Organizationala

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vanzarea Sistemului Informatic Integrat a companieisau a unor module componente si a celorlalte solutii,
Gestionarea unui pachet de accounturi alocate,
Elaborarea ofertelor comerciale,
Pregatirea si livrarea de prezentari ale produsului,
Negocierea de contracte cu potentialii beneficiari,
Raportarea ierarhica lunara a situatiei accounturilor,
Întocmirea rapoartelor la solicitarea Directorului General ori de cate ori este necesar,
Colaboreaza cu celelalte departamente din firma,
Intocmeste oferte si contracte si completeaza documentele de avizare ale acestora,
Realizeaza targetul comercial anual.

CERINTE

Cunostinte de business intr-un domeniul specific (telecom, banci, petrol, gaze, fmcg, horeca, etc.)
Cuno¿tin¿e avansate in vanzari
Cinci ani de experien¿¿ în vanzari, din care minim trei ani de experien¿¿ ca si Account Manager.
Cel putin 3 ani in vanzarea de solutii/produse software.
Cultur¿ IT solid¿ sau provenienta din domenii de industrie sau care au legatura cu aria IT-ului
Cunoa¿terea avansat¿ a limbii engleze

BENEFICII OFERITE

- Salariu la nivelul pietei ( negociabil func¿ie de competen¿ele ¿i experien¿a candidatului selectat);
- Alte avantaje: programe de training ¿i preg¿tire profesional¿;laptom, masina, tel, diurna, etc
- Program de lucru: specific pozi¿iei;
- Forma de angajare: contract individual de munc¿

WKH- Dezvoltare Organizationala face parte din grupul Ascendis - fiind cea mai mare firm¿ de consultan¿¿ româneasc¿ în domeniul Dezvolt¿rii Organiza¿iilor. Cu o experien¿¿ de 5 ani ¿i o echip¿ numeroas¿ de consultan¿i, suntem în m¿sur¿ s¿ abord¿m proiecte complexe de training,recrutare, evalu¿ri de personal, sisteme de conducere a performan¿ei ¿i multe altele. Parteneriatul cu Harrison Assessments a permis companiei WKH- Dezvoltare Organizationala s¿ aduc¿ pe pia¿a româneasc¿ un instrument recunoscut de evaluare, ce combin¿ precizia instrumentelor matematice cu rezultatele studiilor psihologice. Instrumentul de evaluare Harrison Assessments a fost conceput de c¿tre Dan Harrison pe baza unei cercet¿ri care a durat 30 de ani. Acesta a fost conceput astfel încât s¿ combine precizia instrumentelor matematice ¿i statistice cu rezultatele studiilor psihologice despre leg¿tura preferin¿e - performan¿¿. Elementul de noutate al acestui instrument este cuantificarea gradului în care anumite cerin¿e ale unui post sunt dezvoltate la un anumit individ.