Magento Developer

Innobyte

Job expirat

RESPONSABILITATI

INNOBYTE isi mareste echipa! Cautam un coleg pasionat de e-commerce, pentru a implementa magazine online pe platforma #Magento, pentru clienti din toata lumea.

Rolul tau:

• Vei lucra impreuna cu o echipa de Project Manageri, Web developeri si specialisti QA
• Vei analiza cerintele proiectului si vei contribui cu recomandari si solutii
• Vei contribui, impreuna cu echipa, la intelegerea nevoilor clientilor si vei comunica progresul/statusul proiectului
• Vei alege cea mai buna adordare in rezolvarea problemele complexe de business, prin folosirea tehnologiilor potrivite si cod bine documentat

CERINTE

• Experienta anterioara de lucru cu Magento
• Experienta de lucru cu PHP si cunostinte de programare orientata pe obiecte (OOP)
• Sa ai cunostinte solide de MySQL
• Experienta anterioara de lucru cu un framework PHP (Zend sau Symfony)
• Sa ai cunostinte de JavaScript (jQuery, Knockoutjs, underscorejs, RequireJS, prototype)
• Cunostinte de baza Linux
• Experienta de lucru cu sisteme de versionare (in principal GIT)
• Experienta cu motoare de cautare (ElasticSearch, SOLR, etc)

BENEFICII OFERITE

Aici urmeaza o lista a beneficiilor cu care probabil te-ai obisnuit:

- salariu competitiv
- abonament la o clinica medicala privata
- ziua de luni lucrata de acasa (sau de unde vrei tu)
- team building-uri
- o zi libera in plus in fiecare an
- acces la sala de relaxare
- fructe proaspete in fiecare zi
- sandvisuri si snack-uri
- petreceri la piscina
- sustinere pentru obtinerea de certificari

Cu toate acestea, noua ne place sa punem accent pe ECHIPA. Aici vei descoperi oameni dedicati si profesionisti, dar care sunt, mai presus de toate, prieteni.

Daca tu esti cel pe care il cautam, aplica pentru postul de Magento Developer!

Cu o experiență de peste 12 ani, Innobyte ofera servicii optime de web, mobile si eCommerce pentru companii de top din intreaga lume.

Obiectivul Innobyte este de a crea un mediu profesionist, antrenant si prietenos de lucru, astfel incat echipa sa poata sa răspunda tuturor provocarilor, asigurandu-le mediul propice pentru dezvoltarea personala si profesionala.

Credem ca succesul este o tinta sigura atunci cand ai la indemana abilitatile si resursele necesare pentru a-l atinge, si partenerii potriviti alaturi. Angajamentul nostru sa facem mereu ceea ce ne place, si sa facem acest lucru cat mai bine posibil, este ceea ce ne-a ajutat sa crestem si sa atragem in echipa noastra colegi valorosi si clienti pe masura.

Punem cel mai mare pret pe oameni. Asta inseamna INNOBYTE!