Magazioner

IPSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Recepționează marfa primită, pe baza facturilor de la furnizor și verifică dacă marfa primită corespunde din punct de vedere cantitativ și calitativ facturilor de import;
- Întocmește Procesul Verbal de Recepție al mărfii; înregistrează diferențele și le comunică asistentului/ei comercial/e pentru înregistrarea lor în sistem;
- Face reclamații la furnizori pentru diferențele constatate la recepția mărfii; urmărește reclamațiile până la soluționarea acestora;
- Aranjează piesele de schimb recepționate pe rafturi;
- Eliberează piese de schimb către clienți (externi sau interni) pe baza facturilor (facturi piese de schimb, cesiuni, avize de expediție);
- Face colete pentru expediere la clienții direcți sau la sediile IPSO din țară și face comenzi de transport la transportatorii interni pentru ridicarea acestora;
- Face inventare periodice pe segmentele de piese cu rulaj mare și pregătește inventarul anual.

CERINTE

- Studii medii, de preferință tehnice;
- Experiență de 2 ani pe un post similar;
- Experiență de 1 an în domeniul tehnic;
- Cunoștințe avansate Office, în special programul Excel;
- Cunoștințe de lucru în programe specifice de gestiune;
- Cunoștințe minime de gestiune a unui stoc;
- Cunoștințe de contabilitate primară.

PROFIL CANDIDAT
- Autonom, organizat;
- Atenție la detalii;
- Spirit de echipă.

Societatea IPSO , este prezenta in Romania inca din 1991 si este membra a grupului familial francez Monnoyeur din Franta.

Din anul 1996, IPSO AGRICULTURA a devenit importator unic autorizat al masinilor si utilajelor JOHN DEERE, numarul 1 mondial in domeniu, cu o gama completa de tractoare, combine de recoltat , prese de balotat si alte utilaje din aceeasi categorie. Pe parcurs, a preluat si distributia altor marci de renume, precum KUHN, lider european in domeniul utilajelor antrenate de tractoare si Manitou, lider in fabricarea incarcatoarelor telescopice. Ulterior IPSO AGRICULTURA a adaugat noi nume in paleta sa de furnizori pentru a putea oferi solutii complete oricarui fermier, cum ar fi: Strom-Bednar, Geringhoff, Franquet, Kemper, Pichon, Perard, Fliegl, etc.

Rolul IPSO AGRICULTURA este de a oferi solutii integrate producatorilor agricoli din Romania, piese de schimb, service in camp si pregatirea operatorilor.

Acesta este modul in care IPSO AGRICULTURA intelege sa vina in intampinarea nevoilor si realitatilor pietei romanesti: oferind posibilitati de finantare in sisteme de credite bancare, acordand consultanta si sprijin la intocmirea dosarelor. Un alt punct important al activitatii IPSO AGRICULTURA il reprezinta pregatirea retelei teritoriale de service, echipele noastre fiind permanent specializate la firmele producatoare, pentru asigurarea standardelor de calitate corespunzatoare. Aceste cursuri sunt periodice si includ informatii atat despre utilajele existente, cat si despre modelele noi care sunt lansate pe piata romaneasca.