LOGOPED

Fundatia FARA Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Logoped part-time pe durata determinata
Locatie: unul dintre centrele de recuperare ale fundatiei, situate in sectorul 3.
Activitatile desfasurate presupun:
- Recuperarea deficientelor de vorbire si educarea copiilor cu varste cuprinse intre 3 si 9 ani avand dizabilitati complexe.
- Desfasurarea de sedinte logopedice individual sau in grupuri mici de copii ce prezinta aceeasi tulburare de limbaj.
- Evaluarea copiilor, stabilirea obiectivelor de lucru si reevaluarea periodica a progreselor
Program de lucru 8.30-16.30 (2-3 zile pe saptamana)

CERINTE

- Experienta anterioara – minim 2 ani in recuperarea logopedica a copiilor cu dizabilitati
- La angajare vor fi solicitate referinte de la locul de munca anterior
Candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati pentru stabilirea unei intalniri.

BENEFICII OFERITE

mediu de lucru placut, salariu motivant, posibilitati de angajare full – time

FARA este o fundatie de caritate a carei activitate este dedicata copiilor si tinerilor lipsiti permanent sau temporar de îngrijirea familiei, parte dintre ei având dizabilitati, adica a copiilor “FARA”
• O casa sigura;
• O familie iubitoare;
• Educatie
• Credinta;
• Speranta intr-un viitor.
Fundatia FARA Romania a fost infiintata in 1993, cu sediul in Suceava, din 1997 are o filiala in Bucuresti, iar din 2012 si o filiala in Satul Mare. In prezent oferim ingrijire si educatie unui numar de peste 450 de copii si tineri din județele Suceava, Ilfov, Satu Mare si Bucuresti
Mai multe detalii despre organizatia noastra puteti gasi pe www.faracharity.org