Logistics Assistant – Bucuresti

Zencom Global SRL / Mava Sports

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam o noua colega care sa se alature echipei noastre, pe partea de logistica / sourcing products.
Vei face parte dintr-o echipa tanara si dinamica si vei lucra pentru unul dintre cele mai mari brand-uri sportive din SUA. Cautam pe cineva serios care sa doreasca sa se implice 100% in ceea ce face si care poate face fata provocarilor.

Descrierea postului:
- Discutii cu fabricile din China despre produsele pe care le-ar putea face pentru noi;
- Verificarea informatiilor pe care le obtii de la fabrica, detalierea ofertei lor si obtinerea mostrelor;
- Plasarea comenzilor catre fabrica, discutii cu ei pentru a concretiza data de livrare si pentru a pregati transportul bunurilor;
- Pregatirea transporturilor;
- Verificarea stocurilor din Amazon si urmarirea transporturilor de la supply-eri pana la destinatie;
- Intocmirea rapoartelor zilnice, saptamanale si lunare pentru stocurile din Amazon (si nu numai)

CERINTE

Cerinte:
- Abilitati bune de comunicare, atat in engleza cat si in romana.
- Trebuie sa cunosti limba engleza la nivel mediu-avansat.
- Cunostiinte bune de calculator, cel putin nivel mediu (Office, Skype, Online research)

BENEFICII OFERITE

Ce oferim?
- asiguram training si pregatirea temeinica pentru a te ajuta sa intelegi intregul process de sourcing.
- vei lucra intr-un mediu de munca prietenos si antrenant. Echipa este foarte tanara si pasionata;
- posibilitatea de avansare in functie de performanta.

Salariul urmeaza a fi discutat in timpul interviului.

CV-urile pot fi trimise pe adresa de e-mail andra@mavasports.com

Va multumesc

Numele meu este Andra si sunt Head of E-commerce Department la Mava Sports (www.mavasports.com). Compania noastra are ca domeniu de activitate principal comercializarea de articole din categoria sports & outdoors fiind totodata probabil una dintre cele mai inovative companii cand vine vorba de advertising.