Logistician Transport

SC BUSE GAZ SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordoneaza transporturile in ordinea prioritatilor. Trimite cereri de oferte de pret catre furnizorii de servicii transport, raspunzand de corectitudinea datelor legate de volum si greutati incluse in cererea de oferta, optimizează permanent costurile legate de transport şi rute, incarcari, descarcari, limitari de acces la depozitele companiei;

• Asigura suport pentru operarea in programul de gestiune, coordonează activitatea gestionarilor şi urmăreşte respectarea procedurilor interne privind receptia scriptica si faptica;

• Asigura suport privind operarea in programul de gestiune a bonurilor de consum materiale din punct de vedere al incadrarii corecte pe destinatii de consum;
• Controlează activitatea de aprovizionare de la furnizori, asigurându-se că livrarea materialelor si echipamentelor a fost facuta conform comenzilor ferme din punct de vedere al cantitatilor, specificatiilor tehice si termenelor de livrare;
• Elaborează rapoarte si analize periodice privind gestiunea, nivelul stocurilor, evolutia stocurilor conform cerintelor superiorului direct sau conducerii companiei;
• Elaboreaza rapoarte si analize periodice privind consumul de materiale si echipamente pe destinatii de consum, proiecte si puncte de lucru conform cerintelor superiorului direct sau conducerii companiei;
• Furnizeaza feedback clientului intern privind termene de livrare comenzi, anulare, respingere cereri, stocuri pe tipuri de materiale, preturi de intrare in gestiune;
• Aproba sau respinge cereri de materiale in platforma electronica de achizitii, avand rolul de controlor stoc;
• Stabileste inchiderea cererilor clientului intern prin transferul materialelor si echipamentelor cu miscare lenta prin verificarea zilnica a stocului din toate depozitele companiei
• Asigura importul stocurilor cu miscare lenta din programul de gestiune in platforma electronica de achizitii;
• Stabileste inchiderea cererilor clientului intern prin transferul materialelor si echipamentelor pe baza disponibilului existent si confirmat in puctele de lucru ale companei;
• Asigura importul zilnic al comenzilor ferme din platforma electronica de achizitii in programul de gestiune, raspuzand de corectitudinea datelor importate, din punct de vedere al cantitatilor, preturilor, monedelor de achizitie;
• organizează activitatea de expediere intre locatii;
• Mentine contactul cu furnizorii privind activitatea de reparatie sau inlocuire in garantie prin solicitarea confirmarii primirii echipamentelor trimise din punctele de lucru si solicitarea confirmarii termenului de retur catre punctele de lucru;

CERINTE

• Excelente abilitati de comunicare;
• Abilitati de organizare;
• Aptitudini analitice, sinteza si raportare;
• Capacitate de a respecta termenele si orientare catre rezultat;
• Studii superioare tehnice;
• Cunostinte foarte bune de PC
• Cunostinte termeni si aplicabilitate Incoterms 2000 – implicatii pe parte de achizitii dpdv riscuri;

DESCRIEREA FIRMEI

BUSE - O COMPANIE INTERNAŢIONALĂ

Timp de mai mulţi ani, BUSE şi-a creat un nume datorită puterii sale recunoscute la nivel internaţional pe piaţa pentru CO2 şi alte gaze tehnice, prin interconectarea celor trei domenii ale sale de specialitate:
- PRODUCTIA DE INSTALATII SI ECHIPAMENTE
- OPERAREA INSTALATIILOR
- FURNIZAREA DE GAZE