Logistician operational

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal
- Buna intelegere pentru a pune in aplicare a Know – How –ului societatii, in vederea mentinerii unei bune colaborari cu partenerii actuali si potentiali;
- Disciplina, responsabilitate, respect;
- Adaptabilitate, bun ascultator;
- Perseveranta;
- limba engleza - nivel avansat, o alta limba straina constituie un avantaj;

Oferim pegatire / instruire “in house”:

- A) Initiere in fluxul operational al activitatii logistice;
- B) Instruire - cadru legislativ aplicabil domeniului de activitate;
- C) Instruire in operarea sistemului informatic utilizat de societate ( logica si utilizarea acestuia in activitatea curenta);

In urma pregatirii/instruirii “in house”, responsabilitatile Dumneavoasatra sunt:

- jucator de echipa;
-opereaza, urmareste fluxurile operationale in sistemul informatic – ca baza de lucru a activitatii, scopul fiind asigurarea nivelului de calitate promis partenerilor, indeplinind cerinta din procedura de lucru, in conformitate cu fisa postului;
- Intocmeste, listeaza, transmite, ulterior arhiveaza documentele specifice;
- Verifica si se asigura ca documentele / corespondenta sosita in societate prin: fax, e-mail sau posta fizica, respecta cerinta de ordin legislativ si procedural in vigoare, asigurand obtinerea acestora de la emitent conform politicii interne.
- Asigura suport echipei de vanzare – prospecteaza, analizeaza, participa la formarea preturilor impreuna cu echipa;
- Administreza zona arondata;
- Prospecteaza in mod continuu zona arondata, in vederea identificarii oportunitatilor la nivel local. Comunica oportunitatea echipei si sugereaza strategia de fructificare / abordare a acestei oportunitati. Prioritara este solutia oferita de persoana implicata in mod direct.

CERINTE

- Diploma absolvent 2014 : studii medii / superioare ( cu sau fara licenta) / master / doctorat . Fara sa fi fost angajat anterior/ fara experienta.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial corespunzator;
Dezvoltare personala / promovare;

Asteptam aplicatiile Dumneavoastra la adresa de e-mail: hr@transport-expeditii.ro sau fax : 021 320 11 15