LINUX SYSTEM ADMINISTRATOR

GECAD EPAYMENT INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- monitorizarea disponibilitatii si calitatii serviciilor oferite de companie
- diagnosticarea si rezolvarea problemelor aparute in buna functionare a serviciilor oferite de companie
- administrarea serverele de testare/productie ale companiei
- conceperea, dezvoltarea si modificarea de scripturi (bash, perl), dupa necesitati, pentru eficientizarea unor operatiuni si automatizari
- configurarea, compilarea si/sau instalarea software-ului OpenSource sau comercial, dupa necesitati sau cerinte, si aplicarea patch-urilor pentru sistemele de operare sau kernel

CERINTE

- 2 ani experienta practica in administrare servere cu GNU/Linux ca OS
- experienta si cunostinte relevante in urmatoarele :
* networking (VPN, Routing, Firewalls)
* CVS si sisteme de control al versiunii in general
* instalare, configurare si administrare servere SAMBA si NFS
* administrare server MySQL
* configurare server web Apache (cu suport PHP si SSL)
* administrare MTA
* instalare, configurare si diagnosticare probleme pentru servicii ca DNS, SSH si SNMP
* compilare/instalare/configurare pachete din surse
* diagnosticare probleme generale GNU/Linux
* lucrul in linia de comanda, cu fisiere text de configurare si cu administrarea remote folosind SSH
* folosirea sistemelor de monitorizare servicii si a celor de ticketing/issue tracking/task management
- fire proactiva, organizata, riguroasa, spirit analitic dezvoltat
- persoana capabila sa lucreze sub presiune si sa respecte deadline-uri
- orientare catre rezultate si rezolvarea problemelor

BENEFICII OFERITE

- masa de pranz asigurata la restaurantul cladirii
- asigurare medicala privata
- mediu de lucru placut, orientat spre calitate si rezultate
- oportunitati de dezvoltare profesionala

GECAD ePayment face parte din grupul GECAD si este un jucator principal pe piata de comert electronic din Romania si din afara tarii.
Suntem tineri, ne plac provocarile si stim sa ne bucuram de fiecare succes. Asa suntem de 4 ani si nu ne vom schimba nici in urmatorii 30 iar daca esti la fel ca noi de ce sa nu intri in echipa noastra?
Te asteptam si pe www.epayment.ro si www.avangate.com.