Lider adjunct de echipa – Supervizare contracte de lucrari

Eptisa Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Eptisa Romania este in cautarea unui Lider de echipa/Supervizare contracte de lucrari

Gestioneaza intregul proiect, coordoneza echipa de experti cu alocarea sarcinilor fiecarui membru al echipei

Responsabil cu intocmirea tuturor rapoartelor si realizarea tuturor activitatilor, in conformitate cu cerintele contractului

Candidaţii interesaţi de acest post sunt rugaţi să transmită CV-ul actualizat la adresa hr@eptisa.com

Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi

CERINTE

Studii universitare tehnice

Experienta in consultanta de minim 7 ani in proiecte de supervizare lucrari complexe/majore in domeniul infrastructurii de mediu (apa/deseuri) si/sau lucrari civile derulate conform conditiilor contractuale FIDIC – Cartile Rosie si Galbena, din care minim 4 ani de experienta, in calitate de Lider de echipa / Lider adjunct de echipa / Manager Proiect sau Director de proiect (gestionare echipe de experti, redactare documentelor contractuale si rapoarte, asigurarea relatiei cu Beneficiarul/Clientul, Antreprenorul si raportare catre managementul companiei)

Experienta in derularea cel putin a unui contract cu finantare UE pe Programe Operationale Sectoriale (preferabil Mediu, Transporturi, etc.)

Experienta anterioara pe programe PHARE / ISPA sau proiecte BERD/BEI/BM este un avantaj

Experienta proprie concreta in solutionarea revendicarilor contractuale, in pregatirea Ordinelor de variatie si certificatelor intermediare de plata

Cunoasterea cerintelor de verificare a certificatelor de plata si a situatiilor de lucrari cerute la rambursare de catre Beneficiarii locali

Cunostinte privind eligibilitatea cheltuielilor pe proiecte cu finantare europeana conform legislatiei in vigoare

Capacitate de solutionare a situatiilor neprevazute, atat prin munca de birou, cat si prin cea de santier

Abilitati de comunicare si lucru in echipa si deschidere deplina pentru transferul reciproc de cunostinte profesionale

Caracter dinamic si flexibil / adaptabil

Disponibilitate de a calatori in interes de serviciu

First Spanish private engineering and consulting group, more than 1,800 permanent employees, providing services in the transport, water infrastructure, civil construction, turn-key solutions, environmental policy, public administration reform and rural development sectors, currently operating in over 20 countries, is looking for suitable candidates to expand its activities in Romania through its subsidiary in Bucharest. Already into the Romanian market since 1996, we are looking for a dynamic and open person, capable of full integration in a multi national company and willingly to work within a team of high level of international and Romanian staff.