LIDER ADJUNCT DE ECHIPA - Iasi

Eptisa Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati generale: Managementul contractului de servicii, Raportare.
Responsabilitati specifice:
Coordonare experţi locali si internaţionali, in cadrul activitatilor de asistenta tehnica si management de proiect pentru un proiect finantat de POS Mediu prin Fondul de coeziune, Axa prioritara 1, apa/canal;
Coordonarea echipei de proiectare pentru activitatile de proiectare (asistente tehnica din parte proiectantului in perioada de executie);
Interfaţa cu autoritatile locale;
Coordonarea activitatilor de Supervizare a Lucrarilor in calitate de Inginer supervizor.

CERINTE

Studii superioare de lunga durata in domeniile construcţii hidrotehnice, civile, instalatii;
Experienta profesionala de minim 10 ani;
Experienţă de minim 8 ani in proiecte de asistenţa tehnica sau supervizarea lucrarilor sau managementul proiectelor de infrastructură in sectorul apa/apa uzata;
Experienta in mecanismul de implementare a proiectelor co-finanţate de Uniunea Europeană şi/sau instituţii finanţatoare internaţionale de minim 5 ani;
Participare ca Lider de Echipa / Lider Adjunct de Echipa in minim 1 (un) proiect, de infrastructura de apa/apa uzata;
Experienta de proiectare/ coordonarea echipei de proiectare in cel putin 1 (un) proiecte au avut ca rezultat extindere/reabilitare de retele pentru alimentari cu apa/canalizari/statii de epurare;
Experienta ca inginer supervizor in cel putin un proiect ce a vizat, extinderea si reabilitarea unei statii de epurare pentru minim 40.000 P.E, retele de alimentari cu apa si canalizari.

First Spanish private engineering and consulting group, more than 1,800 permanent employees, providing services in the transport, water infrastructure, civil construction, turn-key solutions, environmental policy, public administration reform and rural development sectors, currently operating in over 20 countries, is looking for suitable candidates to expand its activities in Romania through its subsidiary in Bucharest. Already into the Romanian market since 1996, we are looking for a dynamic and open person, capable of full integration in a multi national company and willingly to work within a team of high level of international and Romanian staff.