Labor Safety Specialist

GERMANOS TELECOM ROMANIA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Ensure SSM and SU implementation standards and compliance with, within the organization;
- Propose the specific documentation in terms of SSM and SU in accordance with the legal requirements;
- Update the specific documentation in terms of SSM and SU in accordance with the legal requirements;
- Conduct the general introductory training on SSM and SU for company’s new employees and manage files completion (and other documents required by law) for each employee, ensuring their correctness and accuracy;
- Recommend measures to management in order to ensure employees safety; organize SSM and SU training sessions for employees;
- Prepare and update the general and periodical training materials on SSM and SU;
- Test new employees’ knowledge on SSM and SU, after conducting the general introductory and periodical training;
- Keep clear records on tests results and participants to training programs;
- Offer advice on SSM and SU to Department Managers and Area Managers;
- Represent the company in relationship with the SSM and SU authorities;
- Follow up on the implementation of the corrective measures requested by the authorities (on SSM and SU field);
- Manage the relationship with the medical services provider from SSM point of view;
- Keep records of the special conditions work places and of the work accidents types and makes recommendations on preventing them. Make sure that all work places are endowed with the specific work prevention materials and that they do not represent any danger for employees;
- Complete the maternity files, in accordance with the legal requirements.

CERINTE

- University degree is a plus; training course on SSM/80;
- Specialization on SU represents an advantage;
- Specialization/Certification in SSM and SU represents an advantage;
- 4-5 years experience on a similar job, preferably in a company from retail industry;
- Knowledge of English - medium level;
- PC operating skills (Microsoft Office);
- Excellent customer orientation;
- Good communication skills (verbal and written);
- Strong attention to detail and high level of accuracy;
- Very good organization, planning and administration skills;
- Ability to work fast and under pressure.

DESCRIEREA FIRMEI

Pentru o carieră de succes, vino în echipa Germanos!

GERMANOS Telecom Romania – parte a grupului COSMOTE – este cel mai mare lanţ de magazine de telefonie mobilă din ţară care şi-a asumat misiunea de a conecta consumatorii obişnuiţi cu tehnologia mobilă. GERMANOS este prezent in Romania din 1996, consolidându-şi de-a lungul anilor poziţia de lider in domeniu.

Primul magazin GERMANOS a fost deschis în Atena (Grecia), în anul 1980, într-o locaţie de doar 20 de metri pătraţi, fiind specializat în vânzarea de baterii.

Lansarea telefoaniei mobile pe piaţa din Grecia, în anul 1994, a reprezentat un moment important pentru GERMANOS care a devenit reţea de magazine specializată în telefonia mobila.

Reţeaua magazinelor GERMANOS constituie cea mai de încredere alegere pentru achiziţionarea unui telefon mobil, dar şi pentru service-ul acestuia. De ani de zile deja, GERMANOS garantează o servire excelentă, compania fiind specializată în alegerile de service de pionierat.

În orice magazin GERMANOS intri în lumea celor mai noi tehnologii mobile: produse şi servicii de telefonie mobilă (telefoane mobile, produse şi servicii COSMOTE), accesorii pentru telefoane mobile şi servicii post vanzare, dar şi produse şi accesorii digitale precum camere foto, camere video, playere audio, telefoane DECT, carduri de memorie, servicii de noua generaţie precum conexiuni ADSL (Click Net), televiziune digitală (Dolce), servicii de voce oferite de Romtelecom.

Alături de produsele telecom, gama de servicii oferite de GERMANOS Telecom România include: G-Garanţie pe viaţă – garantie pe toată durata utilizării telefonului mobil, G-agenda plus – transferul conţinutului multimedia dintr-un telefon mobil în altul, G-service tehnic, G-plata facturilor – pentru serviciile COSMOTE şi Romtelecom, G-creditare – posibilitatea achiziţionării produselor în rate sau G-ticket – bilete la marile evenimente, G-precomandă – oferă în avanpremieră cele mai noi produse de telefonie.

Cu peste 1000 de tineri entuziaşti ce lucrează atât în magazine, cât şi în zonele de suport, GERMANOS este una dintre cele mai dinamice companii din industria în care activează.

Eşti o fire energică, ai iniţiativă şi esti dornic da a obţine rezultate? Iţi place munca în echipă, ai o capacitate de acomodare rapidă la schimbare şi eşti conştient că în centrul atenţiei tale trebuie să fie CLIENTUL? Atunci noi suntem echipa din care să faci parte!

Alătură-te echipei noastre şi ai şansa de a-ţi construi cariera într-o companie multinaţională, cu reale posibilităţi de dezvoltare. Pentru cele mai noi oferte de job-uri vizitează site-ul www.germanos.ro , secţiunea Cariere.