Key Account Representative- vanzare branduri importante de jucarii

Group QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania importa si distribuie jucarii/branduri de top, catre conturile internationale (IKA), reselleri (lanturi de magazine mici si medii de profil) si catre site-uri de e-commerce. Pentru anumite branduri si produse, compania detine exclusivitate.

Pentru aceasta pozitie compania accepta candidati care au experienta de lucru de minim un an ca: Sef Raion Jucarii sau care au un mare potential de promovare pe o pozitie similara. Este important sa se cunoasca piata de profil- producatori si vanzatori de jucarii si modul de lucru cu marile conturi.

Cerinte:
Experienta in vanzare de aproximativ 2-3 ani;
Cunostinte in domeniul vanzarilor catre conturile internationale, reprezinta un real avantaj si cunoasterea pietei de profil- vanzare jucarii;
Cunostinte financiar-contabile si operationale necesare in mentinerea relatiilor cu marile conturi (Metro, Carrefour, Kaufland, Real etc);
Sa fi debutat in aceasta activitate de aprox 1 an sau sa fi lucrat in pozitia de Sef Raion Departament Jucarii intr-un cont mare;
Excelente abilitati de comunicare, relationare si negociere;
Cunostinte operare excel la nivel avansat;
Carnet auto ctg B;
Persoana flexibila, deschis la nou si capabila sa se adapteze usor situatiilor diverse;
Buna rezistenta la stress;
Prezentabil (a), tinuta business.

CERINTE

Maximizarea vanzarilor catre conturile mari alocate- IKA;
Respectarea procedurilor financiar-contabile si operationale;
Dezvoltarea universului de clienti Reseller si e-Commerce;
Gestionarea relatiilor cu toti clientii si actualizarea bazei de date;
Gestionarea intregului flux de comenzi de jucarii;
Verificarea stocurilor existente la clienti pentru evitarea rupturilor de stoc si asigurarea unei prezente sortimentale complete;
Monitorizarea modului in care sunt respectate criteriile de merchandising in conturile mari din Bucuresti;
Urmarire scadentelor si incasarilor in conformitate cu conditiile contractuale convenite;
Actionarea in vederea recuperarii neincasatelor din piata;
Implementarea si gestionarea promotiilor de produs in conformitate cu strategia de brand;
Organizarea si rezolvarea retururilor, stornarilor, compensarilor, sesizarilor, etc;
Analizarea si raportarea informatiilor legate de performantele de vanzare/marja pe produse/brand-uri/clienti/etc;
Coordonarea gestionarului din depozitul de Jucarii

BENEFICII OFERITE

Pachetul salarial este alcatuit din urmatoarele componente- parte fixa+ bonus lunar;
logistica oferita de firma: telefon+laptop+ masina;
masa de pranz asigurata zilnic;
posibilitati de dezvoltare in cadrul companiei;
mediu de lucru placut si profesionist.

Asteptam cv-urile dvs la cv@qlt.ro; www.qlt.ro.

DESCRIEREA FIRMEI

MISIUNEA QLT ™

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

Alegand colaborarea cu QLT ™, veti obtine: PROFESIONALISM, CALITATE & INOVATIE.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrati.