KEY ACCOUNT REPRESENTATIVE

ABplus Events

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Organizeaza, planifica si realizeaza vanzarile catre key account-urile alocate;
• Realizeaza obiectivele stabilite pe fiecare cont in parte;
• Administreaza si dezvolta portofoliul de clienti;
• Planifica, pregateste si realizeaza intalniri cu reprezentantii clientilor strategici pentru promovarea si vanzarea produselor companiei;
• Deruleaza proiecte pentru clientii actuali;
• Urmareste si coordoneaza contractele in derulare astfel incat clientul sa obtina satisfactie maxima;
• Participa la conceptia si executia actiunilor de marketing la conturile repartizate;
• Elaboreaza rapoarte specifice despre vanzari si despre piata

CERINTE

BENEFICII OFERITE

• Salariu fix, comisioane si bonusuri in functie de realizarea planurilor de vanzari;
• Laptop si telefon mobil;
• Autoturism de serviciu full time;
• Training-uri ;
• Mediu de lucru dinamic si profesionist in cadrul unei echipe tinere.

Compania ABplus Events inseamna oameni si know-how pentru organizarea de
evenimente.
Cu o experienta de 11 si activitate desfasurata la nivel national, ABplus Events a dezvoltat evenimente de traditie, sub branduri proprii, destinate in special industriei constructiilor si amenajarilor.
ABplus Events are in portofoliu expozitiile de constructii CAMEX, expozitiile de ambient interior si exterior TIM si evenimente de afaceri: Construct Week, Seara de excelenta in constructii.
ABplus Events este creatorul unui nou concept de eveniment: reteaua de evenimente
expozitionale.
Compania isi desfasoara anual activitatea in Bucuresti, Timisoara, Brasov, Cluj Napoca, Constanta, Iasi, Craiova, Tg.Mures, Sibiu, Galati, Suceava, Bacau, Galati, Oradea.Compania ABplus Events are un numar de 70 de angajati, specialisti in marketing, comunicare si vanzari.
Alte companii din grup: ABplus Events Logistics- furnizor national de logistica pentru evenimente si ABplus Marketing Direct - agentie de comunicare directa.