KEY ACCOUNT REPRESENTATIVE

SC Bursa HR Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, furnizorul celor mai performante sisteme de incalzire si recunoscut ca lider de piata in oferirea de solutii economice, recrutam un coleg de vanzari, pe zona Bucuresti si imprejurimi.

Responsabilitati:
• Dezvolta si consolideaza relatiile cu clientii din portofoliu sau cei noi prin vanzare consultativa;
• Sprijina clientii pentru dezvoltarea de proiecte, fiind direct responsabil de inchiderea procesului de vanzare;
• Intocmeste oferte de pret conform solicitarilor tehnice ale clientilor;
• Urmareste derularea contractelor din zona atribuita (oferte, comenzi, livrari, plati);
• Ofera consultanta tehnica despre produse si despre modul de utilizarea a acestora;
• Raspunde prompt si eficient la intrebarile si neclaritatile clientului alocat prin recomandari adecvate, dupa cum este cazul;
• Indeplineste targetul de vanzari si obiectivele stabilite de conducerea societatii;
• Identifica si analizeaza oportunitatile pietei in vederea cresterii numarului de clienti si a portofoliului de produse;
• Investigheaza clienti noi precum si zone noi pentru vanzarea produselor si pentru optimizarea proceselor existente (vizite, telefoane, email prospectare, etc.);
• Intocmeste rapoarte de activitate periodice si rapoarte privind evolutia pietei.

CERINTE

Cerinte:
• Studii superioare - constituie avantaj studiile tehnice (constructii, instalatii);
Competente profesionale:
• Minim 5 ani experienta in vanzari tip B2B, cu performanta cuantificabila;
• Experienta relevanta in gestionarea relatiilor tip B2B sau cu clientii finali;
• Constituie avantaj experienta comerciala in domeniul constructiilor – instalatiilor sau sectoare similare;
• Bune cunostinte de operare calculator: MS Office;
• Posesor carnet conducere – cat. B.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
• Salariu fix motivant (peste salariul mediu pe economie);
• Bonus de performanta, in concordanta cu rezultatele obtinute și realizarea obiectivelor de vanzari (comisionare dubla);
• Profit – sharing;
• Autoturism, telefon, laptop;
• Program de formare profesională și traininguri / team buildinguri periodice;
• Posibilitatea reală de dezvoltare a unei cariere in vânzări;

Trimite-ne CV-ul tau la adresa de e-mail: contact@bursahr.ro si te vom contacta pentru a stabili un interviu.