Key Account Professional- IT products

Group QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania activeaza de 9 ani pe piata din Romania si este unul dintre cei mai importanti furnizori de echipamente IT la nivel national (laptopuri, calculatoare, monitoare, servere, accesorii birou etc). Clientii companiei sunt din domenii variate de activitate, firme locale si internatioale.

Responsabilitati:
- Vanzare B2B produse IT catre distribuitori si companii in Bucuresti si zonele limitrofe;
- Dezvoltarea portofoliului de clienti, new-business;\
- identifica clientii, realizeaza oferta comerciala,negociaza contractele comerciale;
- Ofera consultanta cu privire la identificarea celei mai bune solutii tehnice pentru client..

CERINTE

- Experienta de lucru pe o pozitie similara de minim 3-4 ani: Sales Represenative, KAE- vanzare produse IT Hardware, solutii IT;
- Experienta intr-un domeniu similar sau conex de activitate reprezinta un plus;
- Bune cunostinte tehnice despre componente hardware si software ( solutii Microsoft );
- Excelente abilitati de negociere si comunicare,
- Persoana orientata spre rezultate;
- Rezultate excelente in vanzari B2B produse IT Hardware;
- Portofoliu de clienti in domeniul distribuitorilor de produse IT si companiilor.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- pachet salarial motivant
- logistica asigurata: masina, telefon, laptop.

DESCRIEREA FIRMEI

MISIUNEA QLT ™

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

Alegand colaborarea cu QLT ™, veti obtine: PROFESIONALISM, CALITATE & INOVATIE.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrati.