KEY ACCOUNT MANAGER - solutii software

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Propune si implementeaza strategii de vanzare;
• Mentinerea clientilor existenti si castigarea de clienti noi;
• Identifica noi oportunitati de business la clienti;
• Prospecteaza piata pentru identificarea de noi oportunitati de business;
• Realizeaza vanzarea efectiva;
• Sustine prezentari la clienti;
• Creaza si mentine o buna relatie cu clientii;
• Depune eforturile necesare atingerii obiectivelor de vanzari.

CERINTE

• Studii superioare
• Experienta in vanzarea directa de software si tehnologie specifica proceselor logistice si de depozitare
• Experinta in vanzarea de solutii Warehourse Management (WMS)
• Experieta in vanzarea de servicii de logistica si/sau fulfillement
• Limba engleza – nivel conversational, Limba germana – constituie un avantaj
• Dinamism, initiativa, corectitudine; capacitate de asimilare rapida a informatiilor;
• Abilitati de comunicare verbala si in scris; capacitate de a realiza prezentari pentru o audienta;
• Buna capacitate de relationare interpersonala; buna capacitate de organizare si planificare; abilitati de negociere;
• Sa posede un intreg nucleu de elemente pentru o personalitate puternica: energie, carisma, persoana decisa;
• Sa aiba un inalt standard de reusita; sa fie competitiv; sa fie o persoana sigura (sa vada efectele probabile ale actiunilor lui);
• Sa fie o persoana flexibila, sa aiba un comportament in concordanta cu personalitatile fiecarui potential client;
• Sa aiba o inalta toleranta a refuzului, sa poata rezolva situatii dificile cand are in fata provocari dificile si sa nu se dezarmeze dupa primul refuz;
• Sa fie o persoana foarte placuta care poate explica idei complexe in termeni simpli utilizand puterea exemplului.
• Persoana cu un grad ridicat de autonomie (va avea autonomie ridicata pe conturile gestionate).

Va rog trimiteti CV-urile la corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/