KEY Account Manager - solutii amenajari interioare

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Experienta pe o pozitie similara si in vanzari directe de minim 4-5 ani;
Relatii si contacte active in domeniu;
Experienta in vanzare tehnica, constituie avantaj;
Excelente abilitati de prezentare, negociere, vanzare si comunicare;;
Persoana orientata spre rezultate si capabila sa dezvolte parteneriate durabile.
Disponibilitate la deplasari in tara;
Permis de conducere categoria B;
Cunostinte de limba engleza la nivel bun (mentine realatia cu furnizorul strain).

CERINTE

Dezvolta portofoliului de clienti utilizand toate canalele disponibile;
Prospecteaza piata in vederea identificarii potentialilor clienti din Bucuresti si tara (constructori, arhitecti, antreprenori, firme din domeniul HORECA, cladiri de birouri, clienti finali);
Prezinta beneficiile/ avantajele solutiilor tehnice oferite de companie,
Negociaza contractele comerciale;
Mentine legatura cu departamentul tehnic pentru realizarea solutiei tehnice;
Prezinta solutia tehnica clientului;
Mentine legatura cu clientul pe tot parcursul derularii proiectelor si dupa;
Realizeaza rapoarte de vanzare.

BENEFICII OFERITE

Oferta:
Pachet salarial motivant (fix+ variabil);
Logistica: masina+ telefon+ laptop.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.