Key Account Manager - sisteme de pereti mobili

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania angajatoare ofera solutii si servicii complete de inalta calitate in special pentru spatii comerciale si cladiri de birouri. Firma are in portofoliu cei mai puternici jucatori din RETAIL si nu numai.

Compania promoveaza in exclusivitate o solutie - sisteme de pereti mobili, destinata in special amenajarilor interioare pentru cladiri de birouri, zonelor comerciale, HORECA etc.

Cerinte:
Experienta pe o pozitie similara si in vanzari directe de minim 4-5 ani;
Relatii si contacte active in piata constructiilor si in zona HORECA;
Experienta in vanzare tehnica, constituie avantaj;
Excelente abilitati de prezentare, negociere, vanzare si comunicare;;
Persoana orientata spre rezultate si capabila sa dezvolte parteneriate durabile.
Disponibilitate la deplasari in tara;
Permis de conducere categoria B;
Cunostinte de limba engleza la nivel bun (mentine realatia cu furnizorul strain).

CERINTE

Dezvolta portofoliului de clienti utilizand toate canalele disponibile;
Prospecteaza piata in vederea identificarii potentialilor clienti din Bucuresti si tara (constructori, arhitecti, antreprenori, firme din domeniul HORECA, cladiri de birouri, clienti finali);
Prezinta beneficiile/ avantajele solutiilor tehnice oferite de companie,
Negociaza contractele comerciale;
Mentine legatura cu departamentul tehnic pentru realizarea solutiei tehnice;
Prezinta solutia tehnica clientului;
Mentine legatura cu clientul pe tot parcursul derularii proiectelor si dupa;
Realizeaza rapoarte de vanzare.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant (fix+ variabil);
Logistica: masina+ telefon+ laptop.
Detalii job: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.