Key Account Manager - divizia piese auto

ATP EXODUS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentine si dezvolta relatiile cu clientii cheie existenti si potentiali din zona alocata (Muntenia sau Moldova), precum si identifica noi oportunitati de afaceri
- Prezinta si promoveaza solutiile si serviciile oferite de companie
- Asigura negocierea si incheierea de contracte comerciale, precum si prin identificarea segmentelor targetate de piata
- Elaboreaza rapoarte, analize, propunand solutii de imbunatatire eficientei in vanzari
- Intreprinde activitati de monitorizare a concurentei si propune strategii de diferentiere
- Se preocupa de realizarea indicatorilor programati, urmarirea si atingerea targetului de vanzari
- Se preocupa de consolidarea unei imagini puternice de firma prin atingerea unui nivel maxim de satisfactie al clientilor cheie bazat pe relatii de colaborare pe termen lung;

CERINTE

• Studii superioare finalizate in domeniul tehnic
• Experienta relevanta in domeniul vanzarii de piese auto, accesorii, distributie carburanti
• Abilitatea de a dezvolta portofoliul de clienti cheie;
• Orientat spre obiective, cu bune abilitati de organizare si planificare
• Cunostinte avansate de limba engleza.
• Competente de utilizare a programelor MS Office de nivel avansat, SAP (constituie un avantaj)
• Disponibilitate la deplasari - permis de conducere categoria B;

ATP Exodus este o companie infiintata in anul 1995, avand capital integral romanesc. Raspandire la nivel national si trei divizii distincte: 1. Vanzare piese de schimb pentru camioane ? cu 29 de sucursale in intreaga tara, 2. Centru Autorizat de Vanzare si Service Mercedes Benz si Evobus - o platforma de servicii integrate pentru turisme si camioane, 3. Vanzare mobilier office ? showroom in Bucuresti. Valorile noastre de baza sunt respectul reciproc, integritatea, profesionalismul si calitatea. Punem mare accent pe resursele umane ale companiei, fiind constienti de plus-valoarea de care putem beneficia asigurand satisfactia angajatilor. Motto-ul firmei ne reprezinta in totalitate: \"Calitatea nu are alternativa\". Pentru mai multe detalii despre companie, vizitati site-urile nostre: www.atp-exodus.ro, www.atpmercedes.ro