KEY ACCOUNT MANAGER - Clienti sector public

Stericycle Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati clienti:
- Realizeaza obiectivele de vanzari si incasari pentru portofoliul de clienti bugetari alocati;
- Mentine si administreaza portofoliul de clienti alocat;
- Identifica noi oportunitati de vanzari pentru dezvoltarea afacerii la clientii alocati;
- Dezvolta o relatie de consiliere cu clientii alocati;
- Dezvolta si mentine o comunicare stransa cu celelalte departamente interne(marketing, financiar, logistica) in scopul de a asigura rezolvarea problemelor clientilor proprii;
- Identifica nevoile clientilor si le ofera solutiile optime;
- Dezvolta planul de vanzari anual si urmareste indeplinirea acestuia;
- Pregateste si conduce negocierile anuale si/sau periodice cu clientii proprii

CERINTE

- Experienta minim 1 an in administrarea unui portofoliu de clienti;
- Abilitati avansate de comunicare si prezentare;
- Atitudine proactiva in cautarea de solutii pentru crestere nivelului de servicii oferite clientilor;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Creativitate, flexibilitate si focalizare pe imbunatatirea continua a propriilor abilitati;
- Cunostinte bune de MS Office;
- Studii superioare finalizate;
- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.
Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa, tanara, dinamica, cu un ritm accelerat de dezvoltare.

Stericycle este unul dintre furnizorii importanti de servicii din domeniul managementului deseurilor periculoase din Romania, servicii care includ colectarea, transportul si procesarea acestor deseuri.

Serviciile noastre se adreseaza companiilor din sectorul public si privat din:

– industria sanatatii: spitale, cabinete medicale, laboratoare de analize, farmacii;

– industria farmaceutica: importatori, producatori si distribuitori;

– industria veterinara;

– industria alimentara si de alimentatie publica;

– alte industrii generatoare de deseuri periculoase