Key Account Manager

BERGERAT MONNOYEUR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

Administreaza si dezvolta portofoliul de clienti
Planifica, pregateste si realizeaza intalniri cu reprezentantii clientilor strategici pentru promovarea si vanzarea produselor companiei urmarind programele si actiunile specifice ale constructorului
Realizeaza si urmareste contractele in derulare astfel incat clientul sa obtina satisfactie maxima
Urmareste respectarea conditiilor comerciale agreate cu clientii conform contractelor in derulare
Organizeaza, coordoneaza, planifica si controleaza relatiile comerciale si post vanzare cu un numar definit de clienti de prim rang nationali sau internationali
Elaboreaza rapoarte specifice despre vanzari, piata si concurenta (utilaje si servicii)
Propune si urmareste planning-ul de livrari

CERINTE

Cerinte:

Studii superioare profil tehnic
Expertiza in vanzari B2B in colaborare cu clienti mari
Experienta in vanzarea de echipamente si utilaje industriale reprezinta avantaj
Limba engleza la nivel mediu spre avansat
Cunostinte solide operare PC – MS Windows
Permis de conducere, categoria B

Profil

Capacitatea de a face conexiuni in business, de a identifica oportunitati si de a propune idei de proiecte clientilor
Buna intelegere de business (cunoasterea pietei in aria de munca, expunere si abilitati dezvoltate la orice nivel de client), cu accent pe capacitatea de atragere clienti si stabilirea unui sistem de gestionare portofoliu de clienti efficient
Bun negociator, capabil sa analizeze si sa prezinte alternative fiabile in situatii limita
Bune abilitati de comunicare
Gandire analitica (analiza, modelarea si optimizarea proceselor)
Fire organizata, capabila sa isi intocmeasca si sa-si finalizeze planul individual de obiective
Tarie de caracter si increderea in fortele proprii

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Cadru de lucru dinamic si profesionist
Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu

Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia).
Suntem unic distribuitor Caterpillar si Metso Minerals in Romania si Republica Moldova.
Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri; echipamente pentru concasare si sortare agregate.
Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.