KEY ACCOUNT MANAGER

COMTEC 2000 INC SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- gestionează şi dezvoltă protofoliul de clienţi arondaţi;
- realizează şi prezintă oferte comerciale, gestionează şi urmăreşte contracte;
- desfăşoară activităţi de marketing local potrivit bugetelor şi perioadelor de timp aprobate ;
- rezolvă problemele clienţilor post-sales;
- raspunde de folosirea corecta a evolutiei previziunilor lunare privind vanzarile in administrarea stocurilor:
- raspunde de clarificarea prompta a situatiilor creditelor si debitelor clientilor alocati;
- păstrează permanent legătura cu agenţii zonali;
- monitorizează relaţia agenţilor zonali cu clienţii din portofoliu;
- monitorizează şi raportează pe probleme de piaţă şi concurenţă;
- efectuează deplasări săptămânale în ţară.
- identificarea licitatiilor care prezinta interes pentru companie si analiza documentatiei de licitatie (caiet de sarcini, proiect tehnic, conditii pentru ofertanti, propunere contract, depunerea la termen a ofertei de licitatie, participarea la sesiunea de deschidere a ofertei de licitaţie etc.)

CERINTE

- experienţă în activitatea de vânzări;
- capacităţi de negociere şi comunicare;
- bune cunoştinţe de operare PC, Internet;
- cunoştinţe lb.engleză comercială;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- autoturism de serviciu, telefon mobil;
- traininguri de specialitate
- activitate într-un mediu tânăr şi dinamic

COMTEC 2000 INC SRL este o companie cu capital privat, infiintata in anul 1994, avand ca activitate principala importul si distributia echipamentelor electrice de joasa tensiune, materiale pentru instalatii electrice si echipamente pasive pentru retele de calculatoare si telecomunicatii.
Din 1994 si pana in prezent activitatea companiei a cunoscut o dezvoltare ascendenta datorita extinderii si diversificarii gamelor de produse conform cu cerintele pietii romanesti, precum si datorita dezvoltarii unei puternice retele de distributie pe tot cuprinsul tarii.
Sistemul de management al calitatii implementat la COMTEC este certificat conform standardului ISO 9001:2000.
Produsele furnizate de COMTEC sunt agreate de furnizori importanti de pe piata interna (Electrica, Romtelecom).
COMTEC 2000 INC SRL este condusa de o echipa manageriala tanara si dinamica si dispune de personal calificat, impreuna facand parte dintr-un angrenaj complex care asigura companiei un ritm de dezvoltare competitiv.
Pentru mai multe detalii vizitati site-ul www.comtec-int.ro