Key Account Manager

EDUROM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil de managementul relatiilor cu clientii - vanzari business to business.
Planifica activitatea de vanzare saptamanal, lunar si anual.
Propune si gestioneaza un buget anual propriu.
Face vizite regulate la clienti dupa un program bine stabilit.
Cauta si dezvolta noi clienti.
Ofera consultanta clientilor cu privire la produsele si serviciile oferite.
Comunica lunar managementului realizarile pe baza unor rapoarte standard.
Aria de actiune: Bucuresti si judetele limitrofe Bucurestiului.

CERINTE

Studii superioare, de preferat in domeniul tehnic. Studiile de chimie constituie un atu.
Cunostinte operare PC: pachet Office, Internet
Limbi straine: engleza la nivel conversational
Experienta in vanzari minim 2 ani
Permis de conducere cat. B
Domiciliul stabil: Bucuresti / Buzau / Ploiesti / Pitesti

PROFIL candidat
Persoana optimista si energica
Orientat catre rezultate si performanta

BENEFICII OFERITE

Salariu fix plus bonusuri pentru atingerea obiectivelor.
Masina, laptop, telefon.

EDUROM (firma de consultanta) cauta Key Account Manager pentru clientul sau, companie multinationala in domeniul business to business.