Key Account Manager

SC TENTA DESIGN COMPANY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Abordarea clientilor si stabilirea relatiilor, contactelor cu persoane cu putere de decizie;
Dezvoltarea si coordonarea de noi proiecte;
Vizitarea clientilor din portofoliu si furnizarea ofertelor, identificarea nevoilor acestora si oferirea de solutii personalizate;
Acordarea suportului clientilor in toate fazele de livrare a produsului si alte tipuri de servicii de la momentul primirii comenzii;
Activitati de prospectare;
Promovarea serviciilor companiei (prezentare colectii noi, prezentarea unui produs nou).

CERINTE

Studii superioare;
Experienta relavanta in vanzari;
Candidatul trebuie sa detina competente excelente in comunicare pentru a putea indeplini obiectivele;
Orientare spre client si spre rezultate.
Dedicatie, motivatie personala; autocontrol pentru a putea castiga atentia clientilor;
Bune abilitati de organizare si prioritizare.

Compania a luat nastere in anul 1994 si are ca obiect de activitate proiectarea, productia si comercializarea posetelor, portofelelor si cordoanelor din piele naturala.
TENTA inseamna in tot ce face creativitate, dinamism, deschidere, indrazneala, grija pentru detalii si frumos si nu in ultimul rand consecventa.