Key Account Manager

Balaniscu si Asociatii

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului

- Analizeaza piata potentialilor clienti din zona de responsabilitate, in vederea stabilirii prioritatilor si strategiei de abordare a acestora;
- Contacteaza potentialii clienti in vederea dezvoltarii portofoliului de clienti;
- Prezinta produsele companiei potentialilor clienti interesati;
- Intretine relatia cu clientii in vederea inmanarii ofertelor si negocierii cu acestia in vederea incheierii de contracte comerciale;
-Intalniri cu clientii la sediul acestora sau la sediul nostru;
- Raporteaza catre Directorul Vanzari situatiile privind prezentarile la clienti, ofertele realizate, negocierile incheiate cu semnarea de contracte;

Crezi ca jobul ideal pentru tine presupune discutii telefonice care sa iti puna la incercare creativitatea, diplomatia, abilitatile de persuasiune si de relationare cu oamenii, avand scopul declarat de a promova si vinde servicii juridice?

Doresti sa intelegi mai bine si sa ai contact cu mediul juridic? Daca esti la o facultate de profil, vrei sa te dezvolti?

CERINTE

- cunostinte operare PC
- sunt avantajati cei care au cunostinte sau sunt studenti la o facultate de drept
- capacitate de organizare foarte buna
- seriozitate
- optimist/a, orientat/a catre succes
- perseverenta, dorinta de afirmare, buna organizare, negocierea si tehnicile de abordare ale clientului te pot aduce in avantaj.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)

Mediul de lucru tanar, motivant si ambiental.

Salariu fix plus comision consistent la vanzare;