Key Account Executive, Divizia Multiprincipal - Locatie: BUCURESTI

INTERBRANDS Marketing & Distribution SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza volumele de vanzari din zona repartizata
- Dezvolta si gestioneaza toti clientii de tip A si tip B (activi in baza de date sau potentiali) din sectiunea pe care o administreaza
- Participa la elaborarea planului de dezvoltare a pietei, estimarea vanzarilor si planurilor de actiune pentru atingerea obiectivelor stabilite de companie pe sectiunea pe care este responsabil
- Negociaza cu clientii de tip KA la nivel Local.

CERINTE

- Excelente abilitati de comunicare si putere de convingere
- Potential de dezvoltare si experienta in vanzari (avantaj experienta in relatiile comerciale cu marile retele - Metro, Selgros etc., sau lanturi de magazine)
- Initiativa, capacitate de rezolvare a problemelor
- Permis conducere categoria B
- Studii medii (studiile superioare pot constitui avantaj).

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea dezvoltarii unei cariere profesionale intr-o companie de renume!
Pachet salarial atractiv (salariu fix+bonus de performanta)

INTERBRANDS Marketing & Distribution SA este compania nr.1 de distributie din Romania, partener al celor mai mari producatori de bunuri de larg consum din lume: British American Tobacco, Procter&Gamble, Nestle, Kotanyi, Vodafone
Ne desfasuram activitatea in toata tara, sediul central fiind la Bucuresti.