Key Account Executive

Dual Promo

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor;
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti;
- Stabileste prioritati;
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie , target lunar;
- Realizarea documentelor interne specifice ;
- Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti;
- Intalniri zilnice la clienti;
- Personalizarea relatiilor cu partenerii.

CERINTE

-Mimin 2 ani experienta in domeniul publicitar/obiecte promotionale
- Limba engleza;
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat;
- Capacitate de a lucra in echipa;
- Abilitati de comunicare si planificare;
- Initiativa, perseverenta, dinamism;
- Permis de conducere categoria B;
- Studii superioare finalizate (studii de specialitate avantaj);
- Minim 1 an experienta in domeniul vanzarilor de materiale promotionale.

BENEFICII OFERITE

Salariul tine cont de experienta si se negociaza in cadrul interviului.
Salariu fix + comision
Auto in functie de rezultate
Telefon Mobil

Dual Promo este o companie cu capital 100% romanesc infiintata in 1999, activand in domeniul produselor promotionale.
Din 2002 este membru PSI (Present Service Institut- cea mai importanta asociatie europeana din domeniul produselor promotionale).
Membru fondator APIIP- Asociatia Producatorilor si Importatorilor din Industra de Publicitate din Romania.
Joint venture cu INSPIRION GmbH, unul dintre primii trei furnizori europeni de produse promotionale, in vederea infiintarii in 2005 a companiei INSPIRION Romania.
Produse promotionale din import (Europa si Asia), produse realizate in atelierul propriu: marca FIRENZE (articole promotionale din piele florentina).