Key Account Executive

ALKA TRADING CO S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cresterea si consolidarea volumelor in magazinele KA arondate;
- Asigurarea unui stoc optim la fiecare magazin;
- Influentarea procesului de efectuare a comenzilor in locatiile pe care le viziteaza, cu scopul atingerii targetului de vanzari;
- Colaborarea cu sefii de raion pentru a asigura implementarea si respectarea contractelor existente la nivel de KA in magazinele de pe zona sa;
- Implementarea si respectarea promotiilor la nivel de magazine KA asa cum au fost ele agreate in centrala;
- Verificarea rotatiei produselor in magazinele KA de pe zona sa;
- Colaboreaza cu echipa de merchandiseri pentru a asigura o mercantizare optima a produselor in magazinele KA pe care le viziteaza;
- Negocierea si efectuarea plasarilor secundare;
- Raspunde de confidentialitatea si corectitudinea documentelor si informatiilor;
- Participa la sedintele periodice cu echipa KA;
- Face propuneri de imbunatatire a proceselor.

CERINTE

- Cunostinte generale de afaceri;
- Operare MS Office;
- Abilitati de prezentare, vanzare si negociere;
- Abilitati de rezolvare a problemelor;
- Permis de conducere categoria B;
- Limba engleza (nivel mediu)
- Experienta in vanzari FMCG min 2 ani
- Experienta in vanzari de tip KA min 1 an

BENEFICII OFERITE

se discuta la interviu

DESCRIEREA FIRMEI

Producator si distribuitor de produse alimentare.