Jurnalisti - pentru proiecte web.

Despre Mediawrite - The Web Content-Media Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltare de continut calitativ
Asigurarea comunicarii companiilor in mediul online (social media, alte canale)

CERINTE

Experienta in writing
Pasiune pentru jurnalism.
Cunostinte de online

BENEFICII OFERITE

Plati direct proportionale cu talentul editorial.

Mediawrite este o societate comercială cu răspundere limitată (SRL), cu sediul în Bucureşti, în
sectorul 2. Firma înfiinţată la începutul lui 2011
oferă servicii şi produse de conţinut web axate, în principal, pe scrierea de texte pentru internet
(web content writing) şi web publishing: web content writing, social media writing, copywriting,
blog writing (blogging), articole, editoriale, jurnalism de brand, product reviews, seo copywriting,
traduceri sau writing (orice limbă de circulatie europeana), white papers, studii de caz, FAQ,
tutoriale, content marketing, research si consultanţă in domeniul conţinutului si comunicarii online,
poezie, proză, poveşti, etc.