Jurnalist / blogger / om de comunicare online

Mediawrite

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam oameni de comunicare pentru proiecte editoriale online si pentru proiecte de comunicare online prin scris.

CERINTE

In ordinea importantei:
1 - Pasiune pentru cuvinte si scris.
2 - Pasiune pentru organizare si disciplina.
3 - Pasiune pentru jurnalism.
4 - Pasiune pentru online.

BENEFICII OFERITE

Plati direct proportionale cu talentul editorial si cu atitudinea generala.

Mediawrite este prima agenție din România cu focus exclusiv pe conținut pentru web (content web, content marketing).

Start-up-ul a fost înființat în 2011, cu capital 100% românesc, și a ajuns în 2014 la un număr de peste 40 de clienți, înregistrând încasări de peste 45,000 de euro din dezvoltare conținut.

Zona în care agenția s-a specializat este cea a producției de content și a utilizării acestuia, în diverse formate, pentru atingerea obiectivelor de comunicare sau marketing digital.