JURIST - unul dintre cele mai mari grupuri de firme ce activeaza la nivel national si international

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie de consultanta, parte a unuia dintre cele mai mai mari holding-uri din domeniul asigurarii transportului feroviar de marfuri si a serviciilor conexe transportului feroviar.

- Analizeaza contractele intre companie si furnizori/clienti si le adapteaza conform legislatiei comerciale, civile si intereselor companiei
- Consiliaza managementul in legatura cu normele, regulile si legile in vigoare pentru desfasurarea activitatii specifice fiecarui departament
- Consiliaza managementul cu privire la corectitudinea si modul de realizare a planurilor si strategiei elaborate de acesta, din punct de vedere legal
- Analizeaza toate documentele furnizate de celelalte departamente si ofera consultanta juridica cu privire la subiectele expuse
- Actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie si pune la dispozitie catre persoanele interesate din organizatie noile informatii si implicatii pentru activitatea acestora
- Solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal;
- Asigura suport legal cu privire la corectitudinea si modul de realizarea a planurilor de achizitii si tranzactii si a strategiilor elaborate
- Solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei si reprezinta compania, din punct de vedere legal si juridic.

CERINTE

- Minim 5 ani intr-o companie cu numar mare de angajati/casa de avocatura (constituie avantaj activitatea in domeniul transporturilor)
- Studii superioare – licentiat in stiinte juridice
- Cunostinte de specialitate de legislatia muncii interna si europeana; tipuri de contracte comerciale
- Limba engleza – nivel avansat
- Permis de conducere – categoria B
- Bun negociator, capacitatea de perseverare in atingerea obiectivelor; finalizeaza proiectele in parametrii stabiliti
- Sociabil, comunicativ; manifestare ascendenta in relatiile cu ceilalti; intuitiv si persuasiv.

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: ??? sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual???.