Jurist cu experinta in domeniul constructiilor

QLT.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

apara drepturile si interesele legitime ale societatii in raport cu partenerii de afaceri (persoane juridice sau fizice) si cu autoritatile publice

elaboreaza / revizuieste documente cu caracter juridic (actele societatii, contracte, acte aditionale)

participa la negocierea contractelor in care societatea urmeaza sa devina parte;

informeaza asupra modificarilor legislative aparute si a implicatiilor acestora

ofera consultanta juridica departamentelor companiei si managementului cu privire la aspectele legislative ale activitatii desfasurate.

CERINTE

Studii superioare juridice

Experienta de minim 5 ani pe un post cu repsonsabilitati de consilier juridic/ avocat ( de preferat firma de profil)

Persoana foarte responsabila si organizata

Bune abilitati de comunicare si negociere

Experienta de reprezentare in instanta constituie un avantaj

Domiciliul in Bucuresti sau in imprejurimi

Cunostiinte operare PC (MS windows, MS Office, Indaco Lege etc)

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial negociabil in functie de experinta.

Raporturile de afaceri promovate de noi implica acceptarea premisei ca singura modalitate de obtinere a succesului este aceea in care toate partile implicate castiga, iar acest succes nu se poate obtine dintr-o simpla joaca.
Valorile noastre sunt: Profesionalism, Inovatie, Calitate.

Consultantii si colaboratorii nostri au diferite specializari, precum: psihologie-sociologie, drept, managementul organizatiei, marketing si relatii internationale. Acestia sunt pregatiti sa initieze, sa deruleze si sa finalizeze orice tip de proiect: recrutare clasica, head-hunting, executive search in toate domeniile de activitate: FMCG, farmaceutic, constructii, domeniul tehnic, IT, turism/hoteluri, auto, media, publicitate, transport, servicii, productie, agricol, imobiliar, bancar etc.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul unui candidat si de a identifica capacitatea acestuia de a se integra in echipe si de a aduce plus valoare echipelor respective.