Jurist - Contracte, Standardizare, Legislatie

ASOCIATIA DE STANDARDIZARE DIN ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

a) Negocierea dreptului de autor
b) Politica in domeniul dreptului de autor
c) Permisiuni de drept de autor
d) Relatii cu organisme de gestiune colectiva a drepturilor de autor
e) Elaborarea contractelor
f) Relatii cu organisme internationale sauregionale de standardizare la
care ASRO este membru sau membru afiliat
g) Intretine relatia dintre standarde si reglementari
h) Tine la zi prevederile din contracte cu legislatia

detalii: www.asro.ro

CERINTE

- Studii superioare juridice;
- Cunostinte de operare pe calculator Word, Excel, Power Point, Outlook, Internet;
- Cunoasterea limbii engleze - nivel avansat;
- Cunoasterea domeniului de activitate - experienta minim 2 ani constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

ASOCIATIA DE STANDARDIZARE DIN ROMANIA - ASRO
Este o asociatie, persoana juridica romana de drept privat, de interes public, fara scop lucrativ, neguvernamentala si apolitica constituita ca organism national de standardizare