JURIST / CONSILIER JURIDIC - JUNIOR

TEAM ART SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ne axam de descoperirea de noi "talente" in domeniul juridic, astfel incat deschidem larg portile celor fara experienta dar dornici de a invata si a se dezvolta in acest business.
Aceste responsabilitati sunt cele pe care un junior le va invata sa le deruleze lucrant alaturi si pentru noi

-Analizarea,examinarea,perfectarea,redactarea si vizarea actelor juridice,contractelor,acordurilor si corespondetei juridice;
-Intocmirea de documentatii pentru obtinerea de avize , autorizatii si certificate necesare activitatii societatii si desfasurarii raporturilor contractuale ale acesteia;
-Reprezentarea intereselor societatii in fata autoritatilor sau in fata altor organe administrative sau private;
- Pregatirea de dosare pentru infiintare societati comerciale – redactare/inregistrare Oficiul Registrului Comertului
- Redactarea si inregistrarea la Oficiul Registrului Comertului a inscrierilor de mentiuni care privesc modificarea actului constitutiv
- Respectarea termenelor limita de predare a lucrarilor, impuse de catre managerul de departament si de conducerea societatii.
-Intocmirea contractelor de prestari servicii, de consultanta si analiza economico-financiara, precum si a altor contracte la solicitare;
Pregatirea, urmarirea si gestionarea dosarelor aflate in litigiu;
• Urmarirea actualizarile legislatiei, si informarea departamentele societatii in legatura cu acestea;
• Intocmirea de rapoarte si situatii necesare departamentelor societatii.

CERINTE

-Pregatire : studii superioare de specialitate - juridic;
-Experienta : Cautam tineri absolventi care doresc o sansa de promovare in domeniul juridic.
-Experienta in domeniul privat (SRL, preferabil) constituie un avantaj dar nu este criteriul de selectie esential
-O buna cunoastere si experienta in aplicarea legislatiei comerciale,de munca, precum si a legislatiei fiscale;
-Excelente abilitati de comunicare, putere de concentrare si capacitate de sinteza;
-Bune cunostinte de operare PC.
-Bune cunostinte de limba engleza scris si vorbit;
-Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Oportunitatea de a lucra intr-un grup de firme , cu o activitate complexa si stimulatoare

Companie tanara care promoveaza valorile om-echipa in mediul cel mai adecvat calitatilor profesioanale dar si a celor personale.
Conteaza sa vrei ... sa poti vom avea grija sa inveti...