Jurist / Consilier juridic junior

ABSOLUTE CONSULTING TEAM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- acordarea de consultanta, asistenta si reprezentare juridica in materia dreptului comercial/societar, civil, al afacerilor sau in orice alta problema de natura juridica, in care este implicata societatea, precum si pentru terti, in cadrul proiectelor derulate de companie;
- redactarea si elaborarea de acte, cu caracter juridic, de drept societar (hotarari A.G.A., acte aditionale la actul constitutiv al societatii etc.), inclusiv depunerea si inregistrarea acestora la Registrul Comertului;
- administrarea portofoliului de contracte detinut de societate si urmarirea realizarii intocmai a clauzelor convenite;
- reprezentarea in fata diverselor institutii publice sau private (birouri notariale, autoritati publice, Oficiul de Stat pentru Inventii si Marci, Registrul Comertului etc.);
- informarea in timp util a conducerii companiei despre modificarile legislative intervenite.

CERINTE

- studii superioare finalizate in domeniul juridic;
- cunostinte de Drept comercial si Drept civil;
- bune cunostinte de limba engleza;
- cunostinte operare PC, MS Office – WORD, EXCEL;
- abilitati foarte bune de comunicare si interrelationare personala;
- persoana dinamica, rezistenta la stres;
- capacitate de a stabili prioritati si de a organiza munca intr-un mod eficient;
- capacitate de a respecta termene limita si de a lucra sub presiunea timpului;
- atentie la detalii, responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate.

BENEFICII OFERITE

- bonus de performanta
- decontare transport
- telefon
- program flexibil

ABSOLUTE Consulting iti pune la dispozitie cea mai simpla, rapida si ieftina solutie pentru materializarea ideii tale de business, pentru ascensiunea absoluta a afacerii tale.

Prin conducerea afacerilor sub semnul integritatii si al celor mai inalte standarde etice, iti garantam un plus de valoare serviciilor de consultanta in afaceri pe care ti le punem la dispozitie.

Anii de experienta, dedicarea si munca sustinuta isi gasesc recompensa in colaborari fructuoase, cu o impresionanta rata de succes.